F1/ Bahrajn: zwycięzca Vettela, Grosjean 3. miejsce

Sebastian Vettel ponownie zasmakował sukcesu, wygrywając GP Bahrajnu. Drugie miejsce zajął Kimi Räikkönen, przed Romainem Grosjeanem. Po raz pierwszy od 14 lat Francuz stanął na podium F1.

opublikowany 22/04/2012 à 16:04

Sebastian Vettel odnalazł zwycięstwo, którego brakowało mu od Grand Prix Indii. Pilot czerwony Byk który startował z pole position, był w stanie oprzeć się presji kierowców Lotusa i został czwartym zwycięzcą w czterech wyścigach, pierwszym od sezonu 2003. Niemiec jest teraz nowym liderem mistrzostw z czterema punktami przewagi nad Lewis Hamilton. Kimi Räikkönen wraca na podium po zastosowaniu zwycięskiej strategii polegającej na wykorzystaniu miękkich opon. Romain Grosjean zaliczył wyjątkowy start, wspinając się do przodu i stając na podium dla Francuza po raz pierwszy od czasów Jeana Alesiego podczas Grand Prix Belgii w 1998 r. Mark Webber (Red Bull) zajął czwarte miejsce przed Nico Rosbergiem (Mercedes), Niemiec o włos przekroczył linię mety i zatrzymał się na końcu trybun.

Dzięki jednemu postojowi mniej Paul di Resta zajmuje szóste miejsce przed nim Fernando Alonso (Ferrari), autor wyniku zgodnego z jego celami. Asturian wykorzystał porzucenie Jensona Buttona (McLaren) nastąpił na ostatnich okrążeniach w związku z problemem z wydechem MP4-27. Jego kolega z zespołu Lewis Hamilton mógł zająć znacznie lepszą pozycję niż ósme miejsce, ale Brytyjczyk po raz kolejny był świadkiem, jak jego wyścig został zniszczony przez problem podczas postoju. Felipe Massa (Ferrari) w końcu zdobywa swoje pierwsze punkty w sezonie, zajmując dziewiąte miejsce, a Michael Schumacher miejsce w pierwszej dziesiątce kosztem doskonałego powrotu z końca stawki. Jean-Eric Vergne (Toro Rosso) zajął 14. miejsce, po raz kolejny wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Daniel Ricciardo który mimo to startował z szóstego miejsca. Charles Pic (Marussia) wycofał się, mimo że utrzymał przewagę nad kolegą z drużyny Timo Glockiem.

Zapraszamy do zapoznania się z analizą Grand Prix Bahrajnu przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w kolejnym numerze AUTOhebdo, dostępnym od wtorku w wersji cyfrowej na iPada i od środy w kioskach.