F1-EL3: Carlos Sainz Jr kontuzjowany podczas testów w Soczi

Ostatnia sesja treningowa przed GP Rosji upłynęła pod znakiem wypadku Carlosa Sainza Jr, ofiary niepokojącego zjazdu z toru.

opublikowany 10/10/2015 à 12:07

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

F1-EL3: Carlos Sainz Jr kontuzjowany podczas testów w Soczi

Carlos Sainz Jr padł ofiarą niepokojącego zjazdu z toru podczas ostatniej sesji treningowej przed GP Rosji w Soczi. STR10 Hiszpana został wbity w ścianę ochronną po tym, jak pilot stracił kontrolę nad pojazdem. jednomiejscowy podczas zbliżania się do punktu hamowania. Katastrofa była na tyle imponująca, że ​​sesja została zawieszona na kwadrans przed końcem.

Pilot Toro Rosso w stanie przytomnym został ewakuowany do ośrodka medycznego, a następnie przetransportowany helikopterem do szpitala. Badania będą konieczne, aby dokładnie poznać stan zdrowia Carlosa Sainza Jr.

Kierowcy przystąpią do kwalifikacji po ukończeniu bardzo niewielu testów, ponieważ warunki panujące pierwszego dnia ograniczyły możliwości jazdy kierowców. TO Mercedes i Williams znaleźli się w czołówce, z czasem referencyjnym 1:38"561 uzyskanym przez Nico Rosberga (Mercedes) przed Valtteri Bottas (Williams) i Lewis Hamilton (Mercedesa).

0 Zobacz komentarze)