Realistyczne Ferrari: „Ta część sezonu, która się rozpoczyna, zapowiada się skomplikowana”

Carlos Sainz, Mattia Binotto i Laurent Mekies chcą podejść pragmatycznie, zanim zmierzą się z szybkimi torami, które mogą nie pasować do Ferrari SF21. 

opublikowany 01/06/2021 à 18:06

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Realistyczne Ferrari: „Ta część sezonu, która się rozpoczyna, zapowiada się skomplikowana”

Carlos Sainz Jr (Ferrari) w drodze na podium podczas Grand Prix Monako F2021 1. ©DPPI

Niewielu obserwujących postawiłoby na drugie miejsce Carlosa Sainza Jr na ulicach Monako. Nie z powodu braku talentu Hiszpana, ale raczej z powodu burzliwych występów Ferrari SF21 tej wiosny.

Madrylijczyk woli także zachować ostrożność przed wejściem na pokład do Baku (Azerbejdżan), gdzie odbędzie się kolejna impreza (4-6 czerwca). « Mercedes et czerwony Byk nadal mają nad nami przewagę i tak będzie bardzo delikatne jest dla nas ingerowanie w walkę o polaki lub zwycięstwaS", – oznajmił na oficjalnej stronie internetowej F1.

 

Syn trzykrotnego zwycięzcy Dakaru twierdzi, że jeśli Scuderia czuła się swobodnie na skale, nie ma gwarancji, że zobaczy ją ponownie na takiej imprezie. „Przyjrzyj się charakterystyce toru w Monako i spróbuj porównać go z innymi torami. Nie znajdziesz wielu (podobnych) układów. A nawet jeśli jakieś znajdziemy, nie oznacza to, że koniecznie będziemy w czołówce. »

Jego szef Mattia Binotto myśli nie mniej. "Tam będzie tory z wolnymi zakrętami, na których moglibyśmy być konkurencyjni (jak Hungaroring. Nota wydawcy) ale to nie jest gwarancja. »

Menedżer działalności torowej, Laurent Mekies, chce mieć jeszcze więcej „gotówki”. „Ta część sezonu, która się rozpocznie (w tym tygodniu) zapowiada się dla nas skomplikowanie. Jeśli w Hiszpanii Ferrari było wyraźnie twoją trzecią siłą, a w Monako pokazaliśmy potencjał do zwycięstwa, sytuacja będzie inna niż w Baku.– zapowiada Francuz.

« Oczekujemy tego McLaren odnieść sukces w Baku. Zespół ten powinien objąć prowadzenie w grupie pościgowej za dwoma zespołami walczącymi o tytuł. My też tak myślimyAlpine, Alfa Tauryń et Aston Martin będzie szybki. » To nie napawa optymizmem...

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)