Force India osiąga swój cel w Brazylii

Dzięki szóstemu miejscu Nico Hülkenberga na torze Interlagos zespół Force India zajął piąte miejsce w Mistrzostwach Producentów, co jest najlepszym wynikiem w jego historii.

opublikowany 16/11/2015 à 13:11

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Force India osiąga swój cel w Brazylii

Cel, jakim jest zapewnienie sobie w ten weekend piątego miejsca w mistrzostwach, został jasno ogłoszony przez podopiecznych Vijaya Mallyi. Szóste miejsce w Nico Hülkenberg w Brazylii wystarczy, aby definitywnie odstraszyć Lotus.

„Jestem bardzo zadowolony z szóstego miejsca i punkty, które pomogły drużynie zapewnić sobie piąte miejsce w mistrzostwach, wskazuje na Niemca. To najlepszy wynik w naszej historii i pokazuje postęp, jaki poczyniliśmy na przestrzeni lat. To piąte miejsce to efekt pracy wszystkich członków zespołu i powinniśmy być bardzo dumni z tego, co wspólnie osiągnęliśmy.

Zwycięzca 24 godziny Le Mans Jednakże w czerwcu ubiegłego roku przyznał, że nie miał łatwo na Interlagos, ale skorzystał na szybkiej strategii Force India. „Nie zacząłem najlepiej jazdy na łyżwach, przez co zostałem w tyle Bottas i Kwiat. Na szczęście udało mi się odbić te miejsca wcześniejszym przystankiem. Zmusiło mnie to do wykonania dwóch bardzo długich przejazdów na średnich oponach, co było głównym wyzwaniem w wyścigu. »

Kolejnym celem kierowców Force India, Nico Hülkenberga i Sergio Péreza, będzie utrzymanie się w pierwszej dziesiątce mistrzostw i dotarcie do finału sezonu w Abu Zabi za niecałe dwa tygodnie.

Znajdź raport i analizę Grand Prix Brazylii, przygotowane przez naszych specjalnych korespondentów w São Paulo, w numerze 2038 AUTOhebdo, dostępnym dziś wieczorem w wersji cyfrowej, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)