GP Meksyku: wybawienie Nico Rosberga

Nico Rosberg w końcu odnosi kolejne zwycięstwo w GP Meksyku i jest zachwycony odzyskaniem drugiego miejsca w mistrzostwach od Sebastiana Vettela.

opublikowany 01/11/2015 à 22:45

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

GP Meksyku: wybawienie Nico Rosberga

Był to uśmiechnięty Nico Rosberg, który pojawił się na podium GP Meksyku zainstalowanego na stadionie toru Hermanos Rodriguez, witając kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Pilot Mercedes przejechał perfekcyjny wyścig pomimo interwencji samochodu bezpieczeństwa, stawiając opór koledze z drużyny Lewis Hamilton.

" Myślę, że to najpiękniejsze podium sezonu », skomentował na podium Nico Rosberg. „Zespół dobrze zarządzał naszą przewagą, a mnie udało się wyprzedzić Lewisa przed interwencją samochodu bezpieczeństwa, ale musiałem walczyć, aby utrzymać pierwsze miejsce po ponownym uruchomieniu. »

Nico Rosberg czerpie korzyści z porzucenia Sebastian Vettel odzyskać drugie miejsce w mistrzostwach z 21-punktową przewagą nad czterokrotnym mistrzem świata na dwa wyścigi przed końcem sezonu. „Zdecydowaliśmy się na drugi postój, ponieważ mieliśmy wystarczającą przewagę (nad Daniilem Kwiatem). Nie martwiłem się, ponieważ ta strategia dotyczyła obu Mercedesów. Jestem zachwycony tym sukcesem, który pozwolił mi odzyskać drugie miejsce w Mistrzostwach”– dodał Niemiec.

Zapoznaj się z analizą GP Meksyku przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2036 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach oraz od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz