Grosjean: „Jeden z moich najlepszych wyścigów”

Romain Grosjean świętuje wraz z Lotus F1 Team swoje pierwsze podium w sezonie podczas GP Belgii w czasie, gdy jego zespół przeżywa trudny okres.

opublikowany 23/08/2015 à 16:58

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Grosjean: „Jeden z moich najlepszych wyścigów”

Romain Grosjean sprawił niespodziankę, wspinając się na ostatni stopień podium podczas GP Belgii na torze Spa-Francorchamps, za les Mercedes de Lewis Hamilton i Nico Rosberga. Po dobrym starcie z dziewiątej pozycji na starcie podążam dalej jego karękierowca Lotusa znalazł się w walce o podium.

Korzystając z wirtualnego samochodu bezpieczeństwa, który pojawił się w połowie wyścigu, kiedy Daniel Ricciardo zatrzymał się na torze, aby dokonać drugiego zatrzymania, Romain Grosjean był w dobrej sytuacji, aby wznowić grę Sebastian Vettel. Pilot Ferrari w końcu musiał ustąpić na dwa okrążenia przed metą pęknięcie mu opony.

„Nadal nie mogę uwierzyć, że jestem na podium”., cieszył się świętujący Romain Grosjean swoje pierwsze podium od GP Austin w Teksasie w 2013 roku. „Wszyscy pamiętają mój wyjazd w 2012 roku (gdzie Romain Grosjean spowodował kolizję, w wyniku której został zawieszony na GP Włoch), ale to mnie wzmocniło i teraz po raz dziesiąty staję na podium. »

Występy Romaina Grosjeana pozwalają mu zdobyć pozycję w Championship. Ale przede wszystkim Francuz wnosi powiew świeżości w momencie, kiedy Lotos F1 Zespół znajduje się w trudnej sytuacji. „To był prawdopodobnie jeden z moich najlepszych wyścigów. Pamiętam Austin, to było dawno temu, było wiele wzlotów i upadków... Ten wynik potwierdza poziom naszej gry jednomiejscowy i nasze umiejętności tworzenia dobrych samochodów”– podkreślił francuski pilot.

Zapoznaj się z analizą GP Belgii przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2026 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)