Guy Ligier zmarł w wieku 85 lat

Guy Ligier zmarł w wieku 85 lat. To postać sportów motorowych, która nie żyje.

opublikowany 23/08/2015 à 22:17

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Guy Ligier zmarł w wieku 85 lat

Guy Ligier zmarł w niedzielę 23 sierpnia w wieku 85 lat. Ta wspaniała nazwa pozostawi głęboki ślad w historii francuskiego sportu motorowego. Urodzony 12 lipca 1930 roku w Vichy (Allier) jako kierowca wyścigowy stawiał pierwsze kroki w zawodach.

Po wypróbowaniu jednomiejscowy i rallyeGuy Ligier wziął udział w 12 Grand Prix F1 a jego najlepszym wynikiem było szóste miejsce w GP Niemiec w 1967 r. Brał także udział osiem razy w 24 godziny Le Mans.

Jednak karierę zrobił jako dyrektor zespołu, zakładając zespół o tej samej nazwie, który pozostawał w F1 przez około dwadzieścia lat, od 1976 do 1996. To przede wszystkim dzięki Ligierowi Olivier Panis wygrał GP Monako w 1996 r., mimo że założyciel sprzedał już swój zespół. Ostatecznie obiekt kupił m.in Alain Prost założyć firmę Prost GP.

Jego nazwa została niedawno przywrócona na światło dzienne przez Jacquesa Nicoleta, który wypuścił na rynek serię prototypów, w tym JS P2, który obecnie świeci w WEC oraz 24-godzinny wyścig Le Mans.

Redakcja AUTOhebdo składa najszczersze kondolencje bliskim i rodzinie Guya Ligiera.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz