Helmut Marko: „Opcja zatrzymania się”

Konsultant Red Bull ds. sportów motorowych Helmut Marko powtarza, że ​​Red Bull wycofa się z F1, jeśli Red Bull nie otrzyma konkurencyjnego silnika w 2016 roku.

opublikowany 23/09/2015 à 11:49

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Helmut Marko: „Opcja zatrzymania się”

czerwony Byk doświadczy głębokiej zmiany w 2016 roku. Po spotkaniu ze swoim ulubionym kierowcą Sebastian Vettel Dołącz Stabilny Ferrari w tym roku marka napoju energetycznego zobaczy swojego producenta silników Renault opuścić swoją rolę po czterech kolejnych tytułach zdobytych w latach 2010–2013.

W poszukiwaniu nowego turbo/hybrydowego zespołu napędowego V6 po raz pierwszy natknął się Red Bull odmowa ze strony Mercedesai Ferrari ma tylko w ostateczności. „Nic nie zostało jeszcze przesądzone, ale rozmawialiśmy z Sergio Marchionne (szef FIATA) w Monzy. » wyjaśnia Helmut Marko w pytaniu i odpowiedzi na stronie internetowej F1.

Red Bull nie ukrywa jednak, że bez porozumienia spełniającego jego oczekiwania wynik byłby zupełnie inny. « Istnieje możliwość zatrzymania F1. Jest scenariusz. Jeśli nie będziemy mieli silnika, który pozwoli nam ewoluować w czołówce, będziemy woleli się zatrzymać. Wiadomo, ale nie wszyscy szacują, jakie będzie to miało skutki. »

Widzę tylko na przyszły rok: jeśli nie mamy konkurencyjnego silnika, dla Red Bull Racing nie ma przyszłości w F1. Kurtyna może opaść po Abu Zabi. Takie jest zdanie Dietricha Mateschitza (wielkiego szefa Red Bulla). Wie, że tyle samo kosztuje ściganie się w czołówce, czy jak teraz, w peletonie premium, i nie chce tego robić przez kolejny sezon. »

Marko powrócił także do krążącej od kilku dni plotki o Audi-Volkswagen. „Tak, krążą takie plotki i oczywiście byłoby dobrze, gdyby przybył inny producent silników. Ale obecnie to tylko spekulacje. "

Pełny raport z Grand Prix Singapuru, przygotowany przez naszych specjalnych korespondentów, znajdziesz w numerze 2030 AUTOhebdo, już dostępnym w wersji cyfrowej i w kioskach.

0 Zobacz komentarze)