Incydent Vettela/Raïkkönena: kto jest winny?

Walcząc o 11. miejsce, dwóch byłych kierowców Ferrari zderzyło się na ostatnim okrążeniu Grand Prix Austrii.

opublikowany 05/07/2021 à 10:41

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Incydent Vettela/Raïkkönena: kto jest winny?

Zdarzenie, które mogło się źle zakończyć. / © Zdjęcie Florent Gooden / DPPI

Produkcja skupiała się jednak na walce pomiędzy Valtteri Bottas et Lando Norris, z tyłu doszło do dużego zdarzenia. Walcząc o 11. pozycję z Georgem Russellem, Kimi Raïkkönen utrzymał wynik Sebastian Vettel. Obydwaj kierowcy dojechali do mety na trawie, nie uderzając w barierkę. Ale czyja to wina? Czy to tylko kwestia wyścigów?

Na 70. okrążeniu wyścigu w drugim sektorze wywieszono żółtą flagę. Chociaż nie widzieliśmy tego zdarzenia na żywo, mieliśmy dostęp do obrazów z powtórek. Czy był to wyraźny błąd jednego z dwóch pilotów, czy też było to nieporozumienie?

Jeśli przyjrzymy się bliżej dwóm kamerom pokładowym, zobaczymy, że obaj kierowcy wykonują lekki skręt kierownicą w lewo, co nie jest konieczne w tym miejscu toru.
Zbyt duże ryzyko, jeśli spojrzymy na ranking w momencie wypadku i wyzwanie, jakie stanowiło dla obu kierowców ostatnie okrążenie. Na szczęście żaden kierowca nie uderzył w szynę ani nie wrócił na tor w sposób niekontrolowany jak np co widzieliśmy rano w F3.

Co na ten temat mówią piloci?

Między Kimi Raïkkönenem i Sebastianem Vettelem nie ma żadnych problemów. Pilot Alfa Romeo przyznaje, że obejrzy całe wydarzenie jeszcze raz, aby dowiedzieć się więcej. „Nie jestem pewien, co się stało. Czy to ja się przeprowadziłem, czy też lokalizacja uległa lekkiej zmianie? Będę musiał obejrzeć powtórkę zdarzenia. Później nie zmienia to naszego wyniku, i tak nie mieliśmy punktów.

Jego były kolega z zespołu Vettel liczy na incydent wyścigowy. „To było między nami nieporozumienie, żadna ze stron nie miała złych intencji. Dla mnie to fakt, że ściga się, takie rzeczy się zdarzają.

Ze swojej strony komisarze podjęli decyzję. Fiński kierowca otrzymał 20-sekundową karę do czasu wyścigu, co nie zmienia jego wyniku. Stracił także 2 punkty na licencji. Zostało mu teraz 6 z 12. Czy jesteś zdania kierowców czy sędziów?
 

 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz