Jaime Alguersuari ogłasza odejście na emeryturę

Były kierowca Toro Rosso w F1 i Virgin Racing w Formule e, Hiszpan Jaime Alguersuari ogłosił w czwartek odejście na emeryturę.

opublikowany 01/10/2015 à 13:02

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Jaime Alguersuari ogłasza odejście na emeryturę

To właśnie podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Madrycie Hiszpan Jaime Alguersuari potwierdził, że w wieku zaledwie 25 lat odchodzi ze sportów motorowych. Pochodzący z Barcelony w Katalonii zaczynał jednomiejscowy we Włoszech przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii i Wielkiej Brytanii F3 w 2008 roku mistrzostwo zdobył w tym samym roku z Team Carlin.

Już w 2009 roku Alguersuari zastąpił w trakcie sezonu Francuza Sébastiena. Bourdais chez Toro Rosso przed kontynuowaniem dwóch dodatkowych sezonów do 2011 roku u boku Szwajcarów Sébastien Buemi.

W 2014 roku będzie o tym głośno Formuła e że nadał nowy kierunek swojej karierze dołączając do Virgin Racing. Ale wraz z nadejściem moskiewskiego ePrix doprowadził do dyskomfortu FIA zawiesiła licencję Hiszpana. Następnie przeprowadzono badania lekarskie.

„Zdecydowałem się przestać, bo nadszedł czas na zmiany. » przyznał, cytowany przez Marcę, syna Jaime Alguersuari Sr, szefa RPM Racing, który zorganizuje w 2016 roku Seria Formuła 3.5.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz