Jenson Button wkrótce ogłosi odejście na emeryturę?

Według doniesień Jenson Button ma ogłosić odejście z F1 przed GP Japonii. Brytyjczyk byłby zainteresowany WEC.

opublikowany 21/09/2015 à 11:51

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Jenson Button wkrótce ogłosi odejście na emeryturę?

według Telegraph, Według doniesień Jenson Button jest bliski ogłoszenia przejścia na emeryturę F1 po 16 sezonach startów w tej dyscyplinie. Mistrz świata z 2009 roku potwierdził swoje zamiary przed GP Japonii rozegranym w ten weekend na torze Suzuka. Nasi brytyjscy koledzy wskazują, że pilot McLaren pokusiłbym się o dołączenie do plutonu WEC gdzie Mark Webber współpracuje obecnie z Porsche, kończąc karierę w programie Top Gear.

Jenson Button ma za sobą wspaniałą karierę, mającą na swoim koncie 16 zwycięstw, 51 miejsc na podium i osiem pole position w F1. Jednak Brytyjczyk doświadczył porażki w związku ze spadkiem osiągów jednomiejscowych samochodów Woking, a jego ostatni sukces miał miejsce podczas GP Brazylii w 2012 roku na torze Interlagos. Trudny początek nowej współpracy McLarena i Hondy zdecydowałby się obrać nowy kierunek w swojej karierze w wieku 35 lat.

Jeśli jego odejście miałoby zostać potwierdzone, Stoffela Vandoorne’a zająłby dobre miejsce na liście zmienników, dominujący obecnie w serii GP2 Belg z programu młodych kierowców brytyjskiego zespołu. Kevin Magnussen mógł również powrócić po grze u boku Jensona Buttona w 2014 roku.

0 Zobacz komentarze)