Kimi Räikkönen: „Zrobię to jeszcze raz jutro”

Zapytany wczoraj na konferencji prasowej o kolizję z Valtterim Bottasem w Soczi Fin Kimi Räikkönen przyznał, że byłby gotowy ponownie spróbować tego samego manewru.

opublikowany 23/10/2015 à 12:02

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Kimi Räikkönen: „Zrobię to jeszcze raz jutro”

W walce o podium podczas ostatniej Grand Prix Rosji na torze w Soczi Kimi Räikkönen i Valtteri Bottas zderzył się na ostatnim okrążeniu wyścigu. Odpowiedzialnym za wypadek został Finn z Stabilny Ferrari zostało ukarane trzydziestoma sekundami, co spowodowało jego spadek na ósmą pozycję końcową, zapewniając tym samym tytuł Producentów Mercedes.

Zapytany wczoraj podczas konferencji prasowej kierowców w Austin w Teksasie, Mistrz Świata z 2007 roku nie wspomniał, że żałuje swojej próby wyprzedzania. „Oczywiście były dyskusje i dano mi karę, ale Zrobię to ponownie jutro, to nie zmienia historii.

Niestety pod koniec zderzyliśmy się ze sobą i oboje coś straciliśmy, ale takie jest życie, takie są wyścigi. Nie jest mi z tym źle, a jeśli ktoś tak czuje, to jego to dotyczy. To jest dobre dla mnie. Jak mówiłem, następnym razem zrobię to samo i może wyjdzie lepiej. »

Podobnie jak Kimi Räikkönen Sebastian Vettel, wyjdzie za kaucją karę dziesięciu miejsc na polu startowym na torze Circuit of the Americas po piątej wymianie silnika w swoim SF15-T.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz