Kimi Räikkönen pozostanie w Ferrari w 2016 roku

W środę zakończyła się opera mydlana Kimi Räikkönen. Fin będzie jeździł dla Ferrari w 2016 roku, a drugi rok współpracy ponownie połączy się z Niemcem Sebastianem Vettelem.

opublikowany 19/08/2015 à 17:50

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Kimi Räikkönen pozostanie w Ferrari w 2016 roku

Przez kilka miesięcy resztę kariery Kimi Räikkönen wywołał dyskusję na padoku. Czy Finn zamierzał zostać Ferrari trzeci sezon z rzędu? Różne plotki, w tym uporczywa Valtteri BottasI Oświadczenia Maurizio Arrivabene, szef włoskiej drużyny, przez długi czas utrzymywał napięcie.

Maranello w końcu położyło kres spekulacjom, potwierdzając obecność mistrza świata z 2007 roku w 2016 roku obok Sebastian Vettel. « Scuderia Ferrari ogłasza, że ​​odnowiła umowę z Kimi Räikkönenem. Skład na przyszły sezon nadal będzie składać się z Finna i Sebastiana Vettela. » wskazuje komunikat prasowy opublikowany po południu.

„Co mogę powiedzieć… Dla mnie oznacza to możliwość pozostania przez kolejny rok w Ferrari sen trwa, komentuje Räikkönen. Scuderia to moja rodzina i zawsze powtarzałem, że tutaj chcę zakończyć karierę. Jestem bardziej zaangażowany niż kiedykolwiek i chcę podziękować ludziom, którzy dali mi tę szansę. »

Duet Vettel – Räikkönen powstał w tym roku po przybyciu byłego kierowcy czerwony Byk wymiana Fernando Alonso, postanowiliśmy podjąć wyzwanie McLaren-Honda. Kimi Räikkönen zdobył tytuł mistrza świata kierowców w pierwszym roku swojej pierwszej kariery w Scuderii w 2007 roku, po ekscytującym finale przeciwko McLarenom Alonso i Hamilton.

Po opuszczeniu F1 pod koniec 2009 r., a następnie powracając do Lotus w 2012 r., Iceman powrócił do Scuderii w 2014 r. z Fernando Alonso jako kolegą z drużyny.

0 Zobacz komentarze)