FIA wyjaśnia zasadę podwójnej żółtej flagi podczas kwalifikacji

Po odcinku kwalifikacyjnym na Węgrzech FIA wyjaśniła warunki przestrzegania procedury podwójnej żółtej flagi. Kierowcy będą musieli zrezygnować z tej próby, jeśli wyświetli się podwójna żółta flaga.

opublikowany 01/10/2016 à 09:50

Artykuł wstępny

0 Zobacz komentarze)

FIA wyjaśnia zasadę podwójnej żółtej flagi podczas kwalifikacji

Latem na Węgrzech afera podwójnej żółtej flagi wywieszonej podczas kwalifikacji spowodowała, że ​​wiele atramentu wypłynęło. Rzeczywiście wszczęto dochodzenie w sprawie Nico Rosberga za niewystarczające zwolnienie, gdy na torze wyświetliła się podwójna żółta flaga w związku z błędem Fernando Alonso.

Dopuszczony przez komisarzy Niemiec był w stanie zachować przewagę swojego okrążenia i wystartować z pole position. Decyzja, która wywołała krytykę zwłaszcza od swojego kolegi z drużyny Lewisa Hamiltona, ale zwycięzca w Budapeszcie.

W tę sobotę, przed kwalifikacjami, FIA w notatce wysłanej do zespołów wyjaśniła przepis dotyczący procedury podwójnej żółtej flagi podczas kwalifikacji i treningów wolnych. „W przypadku podwójnej żółtej flagi każdy kierowca przejeżdżający przez sektor z podwójną żółtą flagą musi znacznie zmniejszyć prędkość i być przygotowanym na zmianę kierunku lub zatrzymanie się.

Aby stewardzi byli przekonani, że każdy kierowca przestrzegał tych wymagań, musi być jasne, że ten ostatni nie próbował ustawić znaczącego czasu okrążenia. Oznacza to, że kierowca musi zrezygnować ze swojego skrętu (nie musi to koniecznie oznaczać, że musi zjechać do boksów, jeśli tor zostanie uznany za wolny na kolejnym okrążeniu). » – precyzuje komunikat prasowy FIA.

Wspomina o tym zasada dotycząca prostej żółtej flagi „Kierowcy muszą zmniejszyć prędkość i być przygotowani na zmianę kierunku. Musi być oczywiste, że kierowca zmniejszył prędkość i aby było to jasne, kierowca musiał wcześniej zahamować i/lub znacząco zmniejszyć prędkość w danym sektorze.

Kierowcy nie powinni wyprzedzać samochodu w sektorze oznaczonym żółtą flagą, chyba że jest jasne, że w samochodzie występuje oczywisty problem, na przykład uszkodzenie w wyniku wypadku lub przebicie opony. »

0 Zobacz komentarze)