Meksyk, lekcja pokory dla Ferrari

Żaden z dwóch SF15-T Scuderia Ferrari nie dotarł do Meksyku, ale Maurizio Arrivabene pozostaje pewny siebie podczas dwóch ostatnich wyścigów w tym roku.

opublikowany 03/11/2015 à 16:29

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Meksyk, lekcja pokory dla Ferrari

Podwójne porzucenie Sebastian Vettel, opuścił tor i Kimi Räikkönen, sugerowane w kontakcie ze swoim rodakiem Valtterim Bottasem (Williams), jest pierwszym dla Stabilny Ferrari z Australii w 2006 roku. Wynik pusty, który nie pomaga Niemcowi w walce o drugie miejsce w mistrzostwach.

„Samochód był ogólnie dobry, byliśmy szybcy, tempo było obiecujące i byliśmy bardzo blisko Mercedes. Próbowałem wszystkiego, żeby wrócić. " wyznaje czterokrotny mistrz świata po przebiciu opony na pierwszym okrążeniu po kontakcie z Daniel Ricciardo, potem pierwszy zjazd z toru bez konsekwencji. „Zbyt duży atak to prawdopodobnie właściwe wyjaśnienie mojego błędu. » kontynuuje Vettel, który popełnił błąd w 7. zakręcie, zanim uderzył w barierki ochronne.

Według szefa zespołu Maurizio Arrivabene, scenariusz katastroficzny dla Ferrari, ale pozwalający włoskiemu zespołowi twardo stąpać po ziemi. „W tym sezonie udało nam się już osiągnąć wyżyny. Tym razem dotarliśmy na sam dół. Jednak niedzielny wyścig był lekcją pokory z czego musimy skorzystać i co jeszcze bardziej zjednoczy zespół.

Widziałem już w sobotę, jak potrafi zareagować na trudności, wymieniając zarówno silnik, jak i skrzynię biegów w tak krótkim czasie. Dziś nie obwiniamy nikogo: jesteśmy zespołem, razem przegrywamy i wygrywamy. Nie zmienia to naszych celów: Sebastian nadal może dogonić Rosberga w klasyfikacji kierowców, a Kimi może zrobić to samo Bottas. "

Zapoznaj się z raportem i analizą Grand Prix Meksyku, przygotowanym przez naszych specjalnych korespondentów z Meksyku, w numerze 2036 AUTOhebdo, już dostępnym w wersji cyfroweji jutro w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz