Leclerc na pole position pomimo „chujowego okrążenia”

W sobotę kierowca z Monako zdobył swoje drugie pole position w sezonie. Wyprzedza Lewisa Hamiltona (Mercedes) i Maxa Verstappena (Red Bull). Leclerc uważa jednak, że popełnił kilka błędów na swoim szybkim okrążeniu.

opublikowany 05/06/2021 à 16:14

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Leclerc na pole position pomimo „chujowego okrążenia”

Leclerc, Hamilton, Verstappen: czołowe trio, które obiecuje fantastyczny wyścig / © Photo Xavi Bonilla / DPPI

Po raz drugi z rzędu Leclerc zdobył pole position w Baku, ciesząc się czerwoną flagą. Pilot Ferrari niemniej jednak uważa, że ​​odbył wycieczkę, którą opisuje jako „gówniane” : „Szczerze mówiąc, to była naprawdę zła sztuczka. Popełniłem błędy w dwóch, trzech turach. Oczywiście miałem aspiracje Lewisa w ostatnim sektorze i to bardzo mi pomogło. 

Niezbyt pewny siebie przed wyruszeniem w ten weekend i zwracając uwagę na możliwy brak osiągów swojej maszyny, kierowca z Monako był raczej zaskoczony po kwalifikacjach: „Nie sądziłem, że będziemy tak konkurencyjni, jak dzisiaj pokazaliśmy. Poprawiłem się przed czerwoną flagą, więc nasze tempo jest naprawdę dobre i bez względu na wszystko gralibyśmy o pole position. Mam tylko nadzieję, że Carlosowi nic poważnego się nie stało i że jutro zdobędziemy duże punkty. 

Ogólnie rzecz biorąc, Leclerc czuje się lepiej w kwalifikacjach niż w wyścigu, jeśli chodzi o jutrzejszą pogoń za zwycięstwem, szczególnie na torze, na którym wyprzedzanie jest łatwe: „Wyścig będzie bardziej skomplikowany, jak widzieliśmy w drugim treningu. W przeciwieństwie do Monako, można tu łatwo wyprzedzać. Dam z siebie wszystko i zobaczymy, czy uda mi się utrzymać pierwsze miejsce.
Ostatnie zwycięstwo Ferrari datuje się na Grand Prix Singapuru w 2019 roku i było pewne Sebastian Vettel.

 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz