Leclerc, „dobre tempo wyścigowe”, aby wrócić na właściwe tory

Zajmujący dopiero 12. miejsce w kwalifikacjach Monako jest skazany na powrót w tę niedzielę na Red Bull Ring.

opublikowany 04/07/2021 à 12:03

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Leclerc, „dobre tempo wyścigowe”, aby wrócić na właściwe tory

Charles Leclerc zajmuje dopiero 12. miejsce na starcie Grand Prix Austrii. ©DPPI

Oczekiwany miejsce w pierwszej dziesiątce w kwalifikacjach, Charles Leclerc (Ferrari) zakończył dzień wcześniej niż oczekiwano, uzyskując 12. najszybszy czas i eliminację z Q2.

" (Mam jeden) Mieszane uczucia po kwalifikacjach– przyznał reprezentant Scuderii, nieco zawiedziony po swojej sesji. Byliśmy świadomi ryzyka, że ​​nie dotrzemy do Q3, ponieważ chcieliśmy przejechać najszybsze okrążenie Q2 na średnich oponach, aby przestrzegać naszej strategii. Samo okrążenie było dobre, ale niestety niektórzy z naszych rywali ukończyli wyścig przed nami na takim samym ogumieniu, co jest rozczarowujące ".

W najbliższą niedzielę Charles Leclerc z szóstego rzędu pola startowego będzie musiał dać z siebie wszystko, aby awansować w rankingach. Na szczęście Monako utrzymuje dobrą formę na boisku czerwony Byk Ring z powrotem z ostatniego na 7. miejsce podczas Grand Prix Styrii.

« Nasze tempo wyścigowe jest bardzo dobre od początku weekendu i na start mamy swobodę wyboru opon. Musimy dokładnie przeanalizować naszą strategię, aby w niedzielę wypaść jak najlepiej, wiedząc, że kilka samochodów z przodu startuje na średnich oponach. To nieco utrudnia zadanie i zmniejsza naszą przewagę (od wyboru gumek). Damy z siebie wszystko i damy z siebie wszystko ".

Spotykamy się o 15:00 AUTOhebdo będzie śledzić Grand Prix Austrii na żywo.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz