Nico Rosberg: „To naprawdę trudne”

Chcąc wygrać i opóźnić koronację Lewisa Hamiltona, Nico Rosberg popełnił błąd, którego nie potrafi wyjaśnić.

opublikowany 25/10/2015 à 23:22

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Nico Rosberg: „To naprawdę trudne”

Niecałe dziesięć okrążeń do mety, Nico Rosberg miał w ręku wszystkie karty, aby przesunąć termin tytułu mistrza świata Lewisa Hamiltona. Pilot Mercedes prowadził w Grand Prix Stanów Zjednoczonych, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny i Sebastian Vettel.

Jednak na 48. okrążeniu błąd Niemca zapewnił kontrolę nad wyścigiem na płaskowyżu. Hamilton który nie prosił o tak wiele, aby zapewnić sobie trzeci tytuł mistrza świata po zdobytych w 2008 i 2014 roku. „Jeździłem na łyżwach, Rosberg wyjaśnił. Nie mogę tego wytłumaczyć. To niesamowite. Być tak blisko wyjścia w taki sposób sam, nie rozumiem.  Oczywiście naprawdę ciężko jest w ten sposób stracić rozum i wygrać. Poczułem się naprawdę dobrze, było tylko źle. Mój błąd kosztował mnie zwycięstwo. "

Syn Keke Rosberga również wrócił na start imprezy, gdzie Lewis Hamilton lepiej wystartował i nie bez kontaktu objął prowadzenie w wyścigu na pierwszym zakręcie. „Byłem z przodu. Lewis był trochę za agresywny. ”. Niemiec chciał też zbagatelizować swój rzut czapką w stronę Lewisa Hamiltona na sali tuż przed podium. „To nie było nic, po prostu klasyczna gra. »

Pełny raport i analizę Grand Prix Stanów Zjednoczonych, sporządzoną przez naszych specjalnych korespondentów w Austin, można znaleźć w numerze 2035 AUTOhebdo, dostępnym jutro wieczorem w wersji cyfrowej, a od tej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz