Perez: „Byliśmy o krok od poddania się!”

Sergio Perez wygrał dziś po południu na ulicach Baku swoje drugie Grand Prix. Wystarczająco, aby zachwycić swoich szefów po delikatnym rozpoczęciu sezonu. 

opublikowany 06/06/2021 à 19:03

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Perez: „Byliśmy o krok od poddania się!”

Drugie zwycięstwo w Formule 1 „Checo” Pereza / © Photo Antonin Vincent / DPPI

W cieniu swojego kolegi z drużyny Max Verstappen od początku sezonu, Perez wiedział, jak wykorzystać szansę, jaka pojawiła się przed nim dzisiejszego popołudnia w Baku. Z tempem zbliżonym do Verstappena, meksykański kierowca był drugi przed wypadkiem kilka okrążeń przed końcem swojego kolegi z drużyny, powodując czerwoną flagę.

Następnie wyścig wznowiono tylko na dwa okrążenia, ale nie na tyle, aby wpaść w panikę „Checo” Pereza: „Jestem bardzo szczęśliwy po tym Grand Prix. W Baku zawsze zdarzają się wyjątkowe scenariusze. To powiedziawszy, naprawdę szkoda Maxa, ponieważ miał niesamowity wyścig i zasłużył na dzisiejsze zwycięstwo. Byłoby wspaniale mieć dublet dla zespołu, ale tak właśnie jest. Ostatecznie to i tak dobry wyścig dla nas.”

Podczas okrążenia zwalniającego Perez zatrzymał się na polecenie swojego inżyniera. Jeśli taką scenę widzieliśmy już wcześniej, konsekwencje mogły być katastrofalne dla niego i jego zespołu. Dzisiejszy zwycięzca mówi to: był bardzo bliski poddania się! „Byliśmy o krok od wycofania się z wyścigu z powodu problemu hydraulicznego, ale udało nam się dowieźć samochód do końca. Dlatego zatrzymałem się zaraz po przekroczeniu linii”.

W walce z Hamilton przez całe Grand Prix z tego emocjonującego pojedynku zwyciężył Perez: „Hamilton miał niesamowite tempo przez cały wyścig. Od początku do końca było z nim bardzo blisko. Nasz pit stop nie był udany, a podcięcie nie poszło tak dobrze, jak się spodziewaliśmy. Przez cały wyścig wywierałem na niego presję, ale utrzymałem się na czele. To wspaniałe uczucie. To z pewnością da mi pewność na przyszłość.”

Analizę Grand Prix Azerbejdżanu przeprowadzoną przez naszych ekspertów znajdziesz w AUTOhebdo nr 2315, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej i od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz