Kilku kierowców broni wirtualnego samochodu bezpieczeństwa

Kilku kierowców broniło wirtualnego samochodu bezpieczeństwa po błędzie Daniela Ricciardo, który został uwięziony po ponownym uruchomieniu wyścigu podczas GP USA w Austin.

opublikowany 30/10/2015 à 16:23

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Kilku kierowców broni wirtualnego samochodu bezpieczeństwa

Kierowcy obecni na konferencji prasowej na padoku GP Meksyku na torze Hermanos Rodriguez bronili obecności wirtualnego samochodu bezpieczeństwa w wyścigu. Zawodnicy zostali następnie zapytani o praktykę stosowania tej zasady Daniel Ricciardo został uwięziony podczas restartu wyścigu w Austin (Teksas) 25 października, gdy został wyprzedzony przez Nico Rosberga, który wcześniej przyspieszył.

„Nie sądzę, żeby to była wielka sprawa”., skomentował Fernando Alonso. „Wiem, że w Austin było trochę dziwnie, ponieważ było ich mnóstwo i cały czas byliśmy w grupach. Musimy omówić to z dyrektorem wyścigu (FIA, Charlie Whiting), aby w razie potrzeby znaleźć wskazówki, ale dla wszystkich jest to samo. Trzeba być skupionym i uważać. »

„Myślę, że to działa całkiem nieźle.”– powiedział Will Stevens. „ Jeśli sytuacja nie wymaga wjazdu samochodu bezpieczeństwa, normalnie powinien on pozostać bez zmian... W Rosji (w Soczi, 11 października) samochody z tyłu peletonu przegrupowały się, gdy wyjechał wirtualny samochód bezpieczeństwa na początku wydarzenia. System powinien jeszcze być udoskonalany. »

Lewis Hamilton, pastor Maldonado, Sergio Pérez i Carlos Sainz Jr również pozytywnie ocenił wdrożenie wirtualnego samochodu bezpieczeństwa.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz