Spojrzenie wstecz na zwycięstwo Rosberga podczas GP Bahrajnu 2016

Nico Rosberg wygrał GP Bahrajnu 2016, pokonując Kimiego Räikkönena i Lewisa Hamiltona. Relacja z 12. edycji wydarzenia.

opublikowany 11/04/2017 à 14:42

Nico Rosberg (Mercedes) wygrał Grand Prix Bahrajnu 2016, dominując w wyścigu i wygrywając o około dziesięć sekund nad Kimim Räikkönenem (Ferrari), podczas Lewis Hamilton (Mercedes) stanął na podium pół minuty za swoim byłym kolegą z drużyny.

Lewis Hamilton wywalczył pole position przed Nico Rosbergiem, ale Brytyjczyk spóźnił się na start i został dogoniony Valtteri Bottas (Williams). W ten sposób jego niemiecki kolega z drużyny był w stanie objąć prowadzenie w wyścigu i zdominować wydarzenie, zdobywając drugie zwycięstwo z rzędu, pozostając niepokonany na początku sezonu 2016.

Daniel Ricciardo (czerwony Byk) zakończyła się u podnóża podium poprzedzającego Romain Grosjean (Haas), który znakomicie rozpoczął sezon w nowej amerykańskiej drużynie. Max Verstappen (Toro Rosso) zdobył punkty za 6. miejsce, będąc ostatnim kierowcą, który ukończył wyścig na okrążeniu zwycięzcy.

Sebastian Vettel (Ferrari) nie mogło nawet wystartować w GP Bahrajnu. Silnik SF16-H zgasł na okrążeniu formującym, podczas gdy mieszkaniec Scuderii musiał startować z 3. pozycji na starcie.