Rosberg powalił pecha podczas GP Rosji

Podczas gdy Nico Rosberg opierał się atakom Lewisa Hamiltona na początku GP Rosji, Niemiec musiał zsiąść z konia z powodu awarii mechanicznej.

opublikowany 11/10/2015 à 15:28

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Rosberg powalił pecha podczas GP Rosji

Nico Rosbergowi zdecydowanie brakuje sukcesów w tym sezonie. Pilot Mercedes po raz kolejny zdołał wywalczyć pole position przed swoim kolegą z drużyny Lewis Hamilton na starcie GP Rosji, ale w przeciwieństwie do Grand Prix Japonii rozgrywanego w zeszłym miesiącu na Suzuce, Niemiec utrzymał przewagę już po pierwszych zakrętach.

Wyścig Nico Rosberga nagle się zakończył zepsuty pedał przyspieszenia zmuszając go do powrotu do dołów, aby zsiąść. „Nie mogłem zdjąć nogi z pedału”.– wyjaśnił kierowca Mercedesa w Canal+. „Ten sport jest czasami bardzo okrutny. Musiałem wygrać ten wyścig, miałem do tego samochód. Cała ta praca poszła na marne, szkoda. Nie myślę za dużo o tytule, to nie czas. Następnym razem postaram się wygrać. »

Nico Rosberg stracił drugie miejsce w klasyfikacji kierowców, tracąc siedem punktów Sebastian Vettel (Ferrari), który zajął drugie miejsce za zwycięzcą Lewisem Hamiltonem.

0 Zobacz komentarze)