Rosberg: „Najważniejsze było zwycięstwo”

Nico Rosberg, zwycięzca drugiego z rzędu Grand Prix w Brazylii po Meksyku, przekonał się, że jego praca opłaciła się i zapewniła sobie drugie miejsce w mistrzostwach.

opublikowany 15/11/2015 à 19:36

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Rosberg: „Najważniejsze było zwycięstwo”

Na ziemi brazylijskiej Nico Rosberg kontynuował dobrą serię wyników, odnosząc drugi sukces z rzędu po zwycięstwie w Meksyku. Zwycięstwo tym ważniejsze, że pozwala na to pilot Mercedes zapewnić sobie drugie miejsce w mistrzostwach kierowców przeciwko Sebastian Vettel, trzeci w tę niedzielę.

„W tej chwili wszystko idzie dobrze, kwalifikacje i wyścig. Niestety jest już zdecydowanie za późno na sezon, – podkreśla Niemiec przy mikrofonie Canal+ po przyjeździe. Mistrzostwa już się skończyły, ale drugie miejsce jest lepsze niż trzecie. A to pozwala nam dobrze zakończyć sezon i przygotować się na przyszły rok. Najważniejsze było zwycięstwo w wyścigu i wystawienie się przed wszystkimi. » – wskazał, podkreślając jednocześnie, że ma lepszy rytm niżHamilton w tę niedzielę.

Rosberg, po raz kolejny zdominowany w tym sezonie przez kolegę z drużyny Lewisa Hamiltona w wyścigu o tytuł, dał do zrozumienia, że ​​ten powrót do czołówki nie jest dziełem przypadku. « Bardzo ciężko pracowałem, aby się poprawić, a w tej chwili jeżdżę szybciej. Jadę do Abu Zabi, gdzie w zeszłym roku byłem na pole position i postaram się tam wygrać. »

Raport i analizę Grand Prix Brazylii, przygotowane przez naszych specjalnych korespondentów w São Paulo, znajdziesz w numerze 2038 AUTOhebdo, dostępnym od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od tej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz