Rosberg: „Zbyt wiele problemów z samochodem”

Zmuszony do wycofania się z wyścigu z powodu problemów z silnikiem dwa okrążenia przed bramką, Nico Rosberg pozwolił Lewisowi Hamiltonowi wystartować w mistrzostwach.

opublikowany 06/09/2015 à 21:41

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Rosberg: „Zbyt wiele problemów z samochodem”

Po zobaczeniu, jak jego silnik poszedł z dymem dwa okrążenia od bramki, był w stanie wrócić do celu Ferrari de Sebastian Vettel za zdobycie drugiego miejsca, Nico Rosberg traci do Monzy 53 punkty w rankingu na Lewis Hamilton, zwycięzca w tę niedzielę.

Zakończenie i tak już bardzo skomplikowanego weekendu dla niemieckiego kierowcy, który w tę niedzielę rywalizował z używaną w sezonie jednostką napędową, której brakowało mocy, co już utrudniało mu start w kwalifikacjach. Spodziewano się, że były kierowca Williamsa ucierpi podczas wyścigu.

„Było po prostu zbyt wiele problemów z moim samochodemi nie można było walczyć o zwycięstwo. Bardzo boli, gdy trzeba się poddać na dwa lub trzy okrążenia przed końcem. Kilka zakrętów wcześniej czułem, że straciłem trochę mocy, ale wciąż miałem nadzieję, że dam radę
(wróć do Vettela).

Dzisiejszy dzień jest dla mnie krokiem w złym kierunku w Mistrzostwach, ale narzekanie nie pomaga w takich sytuacjach. Muszę po prostu dalej naciskać, aby wrócić jeszcze silniejszy. Poddanie się nie jest dla mnie opcją. Będę mocno naciskał, aby wszystko potoczyło się we właściwym kierunku, zaczynając od Singapuru, który jest jednym z moich ulubionych wyścigów. »

Pełny raport i analizę Grand Prix Włoch, przygotowane przez naszych specjalnych korespondentów w Monza, znajdziesz w numerze 2028 AUTOhebdo, dostępnym od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od tej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz