Sebastian Vettel chce zobaczyć pozytywną stronę

Niemiec ze Scuderia Ferrari zostanie ukarany w najbliższy weekend na polu startowym w Austin po piątej wymianie silnika, ale chce zobaczyć pozytywne strony tej sytuacji.

opublikowany 23/10/2015 à 11:00

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Sebastian Vettel chce zobaczyć pozytywną stronę

Wciąż w walce o tytuł mistrza świata kierowców, podobnie jak Nico Rosberg Lewis Hamilton, Sebastian Vettel nie będzie miał prostego zadania przeciwstawienia się triumfalnemu marszowi Brytyjczyków Mercedes w stronę trzeciej korony, którą zdobędzie, jeśli zdobędzie o dziewięć punktów więcej od kierowcy Ferrari.

W tej i tak skomplikowanej rywalizacji czterokrotny mistrz świata Niemiec będzie musiał sobie poradzić karę dziesięciu miejsc na polach startowych, Ferrari zdecydowało się na wymianę silników SF15-T w Austin w Teksasie. „Oczywiście przyjęcie tej kary nie jest dobrą wiadomością, jeśli spojrzymy tylko na ten weekend, ale jeśli spojrzymy na szerszą perspektywę, zaleta świeżej jednostki napędowej staje się jasna. » komentuje Vettel.

Stary pilot czerwony Byk przyznaje, że wydajność pozostaje dla Scuderii najważniejszym punktem. „Ludzie w dziale silników wykonali w tym roku świetną robotę i Na decyzję, którą podejmujemy tutaj, w Austin, należy spojrzeć z pozytywnej strony, ponieważ nadal mocno kładziemy nacisk na wydajność i jak dotąd wszystko działało bardzo dobrze. »

Kimi Räikkönen również zostanie ukarany w Stanach Zjednoczonych. Wygląda na to, że Ferrari obrało przeciwną drogę niż Red Bull, kto może nie skorzystać nowy turbo/hybrydowy blok V6 przyniesione przez Renault w ten weekend.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz