Sebastian Vettel chciałby większej przyczepności mechanicznej

Zapytany wczoraj po Grand Prix Brazylii o trudności w podążaniu i wyprzedzaniu jednomiejscowego bolidu, Sebastian Vettel dał do myślenia.

opublikowany 16/11/2015 à 11:32

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Sebastian Vettel chciałby większej przyczepności mechanicznej

Si Sebastian Vettel wczoraj w Brazylii miałem raczej spokojny wyścig, spadłem na dużą odległość od Mercedes de Nico Rosberga i Lewis Hamiltoni mało zagrożony przez swojego kolegę z drużyny Kimi Räikkönena, niemieckiego kierowcę Stabilny Niemniej jednak Ferrari wyraziło swoją opinię w kwestii wyprzedzania.

„Myślę ogólnie o tym, czego potrzebujemy, aby podążać za innym samochodem przy średniej lub dużej prędkości lub na wolnych zakrętach, to bardziej mechaniczny chwyt. Jak to zrobić? Myślę, że potrzebujemy lepszych opon, które pozwolą nam jechać szybciej. Kierowcy chcą być szybsi.

Myślę więc, że rozwiązanie jest bardzo proste. Niestety sport jest bardzo polityczny i ma różne interesy. Myślę, że słuszne jest danie producentowi opon, w tym przypadku firmie Pirelli, możliwości ulepszenia swoich opon. Ponieważ jednak odpowiedzialni ludzie, czyli zespoły, nie mogą się w czymś zgodzić, osiągnięcie postępu będzie trudne. »

Sebastian Vettel nie był w stanie przeszkodzić Nico Rosbergowi w zdobyciu drugiego miejsca w klasyfikacji kierowców po zwycięstwie w Brazylii, ale pozostał zadowolony ze swojego wyścigu. „Myślę, że był to dla nas dobry test, nawet jeśli znaleźliśmy się na ziemi niczyjej. Pod względem tempa wyścigowego byliśmy bliżej niż podczas kilku poprzednich Grand Prix, więc myślę, że to był dobry wysiłek, który teraz pokazuje nasz prawdziwy poziom. »

Znajdź raport i analizę Grand Prix Brazylii, przygotowane przez naszych specjalnych korespondentów w São Paulo, w numerze 2038 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałkowego wieczoru w wersji cyfrowej i od tej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz