Czy Sergio Perez powinien zostać ukarany karą na Paul Ricard?

Śledztwo prowadzone przez komisarzy po wyprzedzeniu Valtteriego Bottasa sprawiło, że Sergio Perez ostatecznie nie został ukarany. Mercedes nie jest szczęśliwy, słusznie czy nie?

opublikowany 21/06/2021 à 12:17

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Czy Sergio Perez powinien zostać ukarany karą na Paul Ricard?

Drugie podium w dwóch wyścigach dla Pereza. / © Zdjęcie Florent Gooden / DPPI

„Był w Tulonie! „. Oto jak Toto Wolff podsumowuje przezwyciężenie Sergio Perez sur Valtteri Bottas na koniec wyścigu. Pilot czerwony Byk Wczoraj podczas Grand Prix Francji po raz drugi z rzędu stanął na podium. Meksykanin mógł jednak równie dobrze zostać ukarany.

W ramach dochodzenia prowadzonego przez komisarzy Sergio Perez prześlizgnął się przez szczeliny, co nie przypadło mu do gustu Mercedes. Przy mikrofonie Canal+ Toto Wolff wyjaśnił, dlaczego Valtteri Bottas nie zatrzymał się, aby zrobić drugi postój i tym samym wywalczyć najlepsze okrążenie w wyścigu

„Myśleliśmy, że Perez dostanie 5 sekund kary. To już nie było wyprzedzanie… on był tam w Tulonie! » Żart, który jednak drogo kosztuje Mercedesa w rankingu producentów. Niemiecka drużyna ma 178 punktów w porównaniu z 215 punktami Red Bulla i obecnie traci 37 punktów.
 

Co komisarze mówią o tym nadmiarze?

Komisarze wydali werdykt i Sergio Perez nie został ukarany. W notatce po wyścigu stewardzi uważają, że „Checo” zanim opuścił tor, całkowicie wyprzedził Bottasa, nie zyskując w ten sposób żadnej przewagi. Sędziowie dodali, że Perez stracił wystarczająco dużo czasu na kolejnym zakręcie, aby zyskać przewagę w tym manewrze. 

Jest to zatem zupełnie inny przypadek niż np Romain Grosjean i Felipe Massa na Węgrzech w 2013 roku. Ponieważ Mercedes nie odwołał się od tej decyzji, wynik w Paul Ricard pozostanie taki sam. A ty, czy uważasz, że Perez powinien zostać ukarany za to wyprzedzanie? Analizę Grand Prix Francji przeprowadzoną przez naszych ekspertów znajdziesz w AUTOhebdo nr 2317, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej i od środy w kioskach.

 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz