Śledź wideo na żywo z historycznego Grand Prix Francji

Trzecie historyczne Grand Prix Francji można śledzić na żywo od godziny 11:45.

opublikowany 12/06/2021 à 11:40

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Śledź wideo na żywo z historycznego Grand Prix Francji

Historyczne Grand Prix Francji 2021 odbędzie się na torze Circuit Paul-Ricard. © HVM

Historyczne Grand Prix Francji po raz pierwszy odbywa się na torze Paul-Ricard. Tydzień przed nowoczesną wersją stare jednomiejscowe samochody zabrzmią na torze Var. W programie osiem wyścigów, które rozpoczną się o godzinie 11:45.

Flagowe siatki, którymi są Historyczna Formuła XNUMX Masters (F1 od 1966 do 1985) oraz Stowarzyszenie Samochodów Historycznych Grand Prix (lata 1950. XX w. i okres przed 1966 r.) działają pełną parą, oferując legendarne modele, takie jak McLaren Mistrz świata M23 z 1974 r. z Emersonem Fittipaldim, trzema Maserati 250F lub Lotusami 18, 21, 24 drogimi Jimowi Clarkowi. 

 

 

Współczesny okres nie został zapomniany dzięki formule Maxx i jej potpourri jednomiejscowych pojazdów (Tyrrell z 1993 r., Super Aguri z 2006 r., a nawet Toro Rosso 2013) w tym inne niż F1 (Super Formula IndyCar, GP2).

En Formuła 2Mistrz Europy w tej dyscyplinie Jean-Pierre Jarier nagrodzi kierowców, którzy będą rywalizować za kierownicami jednomiejscowych samochodów z silnikami o pojemności 1 cm600 lub 3-litrowymi, widzianymi w latach 2–1967. Gwiazdy spotkań HVM Racing, Formuła 3 i Formuła Renault będą obecni wraz ze stałymi aktorami Historic Tour, Frédéricem Rouvierem i Valerio Leone oraz Carlosem Antunesem Tavaresem, szefem Grupy Stellantis.

Mniej wydajne, ale liczniejsze (52 i 30 jednostek), Formuła Ford i Formuła Junior zapewnią nieustanny spektakl dzięki długim prostym liniom w Var, gdzie aspiracje będą odgrywać dominującą rolę.

Ale to nie wszystko ! Sportowe prototypy Le Mans zapraszają na imprezę dzięki historycznym samochodom sportowym Masters oraz kohorcie Loli i Chevron z lat 70., a za nimi podążają Masters Wytrzymałość Legends i nowsze samochody, takie jak Peugeot 90X z 2011 roku czy melodyjna Lola Aston Martin DBR1 z 2009 roku.

Wreszcie nagroda za najbardziej ruchliwe pole trafia do Lotus Trophy i jego 61 Lotus Seven lub starych Caterhamów! Pojedynczy 80-minutowy wyścig GT sprzed 1966 r. skoncentruje się na Jaguarze E Type, Shelby Mustangu, Cobrze Daytona i innych Austinach Healeyach.

Zaangażowane

Program

Godziny pracy:

 

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz