Na podium Vettel pochwalił niską degradację opon Aston Martin

Po trudnym początku sezonu Vettel był w stanie odzyskać siły przez dwa wyścigi. 5. miejsce w Monako, teraz jest na podium w Baku dzięki bardzo dobrej strategii.

opublikowany 06/06/2021 à 17:43

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Na podium Vettel pochwalił niską degradację opon Aston Martin

Vettel ponownie na podium F1! / © Foto Xavi Bonilla / DPPI

Minęło tyle czasu, odkąd ostatni raz widzieliśmy A Sebastian Vettel równie skuteczny podczas Grand Prix Formuła 1. Niemiecki kierowca w Baku stanął na drugim stopniu podium. Jego najlepszy wynik od zeszłorocznej Turcji.

Vettel uważa również, że kluczem do wyścigu była degradacja opon: „Bardzo dobrze radziliśmy sobie z degradacją opon, udało nam się wydłużyć ich trwałość, co było tutaj bardzo ważne. Oczywiście nasze tempo wyścigowe było dzisiaj świetne. To bardzo nam pomoże na przyszłość, ale kluczem do tego wyścigu były niewątpliwie opony”.

Wczoraj byłem sfrustrowany, że nie mogłem powalczyć o Q3 z winy czerwonej flagi Ricciardo Pod koniec Q2 Vettel ocenia dzisiejszą sytuację z innej perspektywy, przyznając, że start z 11. pozycji był zaletą w wyścigu: „Wczoraj byłem rozczarowany, ale strategicznie zawsze warto startować z jedenastej pozycji, ponieważ możesz wybrać opony. Dziś zostało mi trochę nowych opon, które przydały się podczas ostatnich okrążeń.”

Sebastien Vettel został nawet wybrany kierowcą dnia po raz drugi z rzędu przez fanów po Monako. To coś, co przywróci uśmiech w stajni Aston Martin, po strasznym wypadku Lance Stroll w połowie drogi. Kanadyjski pilot faktycznie go zgubił jednomiejscowy na środku prostej z powodu przebicia opony z tyłu, po lewej stronie. Dzisiejsze popołudniowe podium jest pierwszym w Formule 1 Astona Martina.

Analizę Grand Prix Azerbejdżanu przeprowadzoną przez naszych ekspertów znajdziesz w AUTOhebdo nr 2315, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej i od środy w kioskach.

 

0 Zobacz komentarze)