Toro Rosso: Verstappen słusznie nie posłuchał

Max Verstappen odmówił wykonania instrukcji, prosząc go o przepuszczenie swojego kolegi z drużyny Carlosa Sainza Jr podczas GP Singapuru. Holender otrzymuje jednak wsparcie szefa zespołu Franza Tosta.

opublikowany 21/09/2015 à 14:35

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Toro Rosso: Verstappen słusznie nie posłuchał

Max Verstappen zaliczył wspaniały powrót i zajął ósme miejsce w GP Singapuru, rozpoczynając jedno okrążenie z tyłu po przestoju na starcie. Pilot Toro Rosso wykorzystał samochody bezpieczeństwa i agresywną strategię, aby odzyskać pozycje i pozwolić sobie na luksus wyprzedzić swojego kolegę z drużyny Carlos Sainz Jr w dniu przyjazdu.

Kadet z F1 mimo to otrzymał jako instrukcje, aby przepuścić kolegę z drużyny aby móc spróbować wyprzedzić Force India Sergio Péreza, który blokował Toro Rosso. Holender jednak energicznie zaprotestował, odpowiadając stanowczym „Nie!” " w radiu. „Nie rozumiem, dlaczego miałbym pozwolić mu przejść. Nie otworzyłby mi drzwi, gdyby i tak sytuacja uległa odwróceniu”., bronił Holender.

Carlos Sainz Jr uważa jednak, że mógł być szybszy od swojego kolegi z drużyny. „Myślę, że mógłbym wyprzedzić Force India, ale on podjął decyzję. Zawsze szukam drużyny, która osiągnie jak najlepszy wynik. W tym roku pozwoliłem mu przejść trzy lub cztery razy. Zapytaliśmy go o to samo cztery razy, a on nie posłuchał. – odpowiedział Hiszpan BBC Sport.

Franz Tost, szef zespołu Toro Rosso, wspiera jednak Maxa Verstappena. „Carlos miał nowe opony i pomyśleliśmy, że mogą zmienić położenie. Ale Carlos był za wolny i później zdaliśmy sobie sprawę, że Max miał rację. Carlos nie był wystarczająco szybki, aby dogonić Péreza. – podsumował Austriak.

Zapraszamy do zapoznania się z analizą Grand Prix Singapuru przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2030 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałkowego wieczoru w wersji cyfrowej na wszystkich platformach oraz od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz