Tost podaje szczegóły wypadku Sainza

Franz Tost, szef zespołu Toro Rosso, podał kilka szczegółów, które można uwzględnić w wypadku Carlosa Sainza w Rosji.

opublikowany 10/10/2015 à 20:33

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Tost podaje szczegóły wypadku Sainza

Dziś rano Carlos Sainz był ofiarą gwałtowne zejście z toru podczas ostatniej bezpłatnej sesji treningowej Grand Prix Rosji, zmuszając zespoły medyczne do ewakuacji hiszpańskiego pilota do szpitala w celu przeprowadzenia badań kontrolnych.

Jeśli początkowo tworzenie Faenza szybko zapewniła o stanie zdrowia swojej podopiecznej, dała do zrozumienia, że ​​syn dwukrotnej rajdowej mistrzyni świata profilaktycznie spędzi noc na obserwacji.

Sainz ogłosił jednak na początku wieczoru że został wypisany ze szpitala, ale nic nie przesądziło o jego możliwym udziale w jutrzejszym Grand Prix. Aby dać zielone światło kierowcy #10 STR55, FIA będzie musiała przeprowadzić badania lekarskie.

W tym samym czasie Franz Tost, szef zespołu Toro Rosso, ujawnił pewne szczegóły dotyczące wyjazdu z toru. „Przed wypadkiem Carlos przejechał długi przejazd na supermiękkich oponach, po czym przerzucił się na miękkie, aby przejechać jeszcze dwa okrążenia” – powiedział Tost.

„Poziom przyczepności jest wtedy niższy. Dodatkowo zmienił rozkład hamulców na kierownicy, co oznaczało, że miał lepsze hamowanie z tyłu. Połączenie tych dwóch czynników mogło spowodować zablokowanie tylnych kół i utratę kontroli nad samochodem.”, dodał szef zespołu Toro Rosso.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz