Toto Wolff nieugięty w strategii

Szef Mercedes-Benz Motorsport przypomniał po Grand Prix Brazylii, że niemiecki zespół nie zmieni swojego sposobu postępowania w zakresie strategii wyścigowej.

opublikowany 16/11/2015 à 09:11

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Toto Wolff nieugięty w strategii

Ostatniej nocy Lewis Hamilton, drugi w Brazylii za kolegą z drużyny o godz Mercedes Nico Rosberg– przyznał podczas konferencji prasowej Życzę sobie więcej strategicznych możliwości w wyścigach. Mistrz Świata w rzeczywistości poprosił swój zespół o zmianę strategii, aby spróbować wyprzedzić swojego kolegę z drużyny.

Toto Wolff, szef drużyny gwiazd, chciał wyjaśnić stanowisko swojego zespołu dotyczące strategicznego aspektu wyścigu. „Mamy swoje zasady, jeśli mówimy o strategii, – wyjaśnia Austriak na stronie internetowej dyscypliny. Działa od 2013 roku i sprawdza się znakomicie. Nie zmienimy tego. W samochodzie nie masz wszystkich elementów.

Mamy naszych ekspertów od strategii i gdyby kierowcy w samochodzie zaczęli dokonywać własnych wyborów, przegraliby każdy wyścig. Strategia nie jest decyzją podyktowaną instynktem. Tak, czasami instynkt może być dobry, ale bez wszystkich danych przez większość czasu nie zrobiłbyś wszystkiego w porządku. »

Dzięki brazylijskiemu sukcesowi Nico Rosberg zapewnił sobie drugie miejsce w mistrzostwach przeciwko Sebastian Vetteli po raz kolejny uniemożliwił Lewisowi Hamiltonowi zapewnienie sobie pierwszego zwycięstwa na torze Interlagos.

Znajdź raport i analizę Grand Prix Brazylii, przygotowane przez naszych specjalnych korespondentów w São Paulo, w numerze 2038 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałkowego wieczoru w wersji cyfrowej i od tej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)