Tsunoda, szukam odpowiedniego podejścia

Japończyk przyznaje, że jego podejście w kwalifikacjach nie jest właściwe po kilku wypadkach poza torem już w tej kampanii.

opublikowany 24/06/2021 à 17:39

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Tsunoda, szukam odpowiedniego podejścia

Yuki Tsunoda szuka nowego podejścia do kwalifikacji. ©DPPI. A.Vincent

Wyposażony w ładną kierownicę, Yuki tsunoda (Alfa Tauryń) ma kilkakrotnie myloną prędkość i opady.

Awansowany na pilota Formuła 1 w wieku 20 lat (21 od 11 maja ubiegłego roku) Nippon nie był jeszcze w stanie potwierdzić wszystkich oczekiwań pokładanych w nim przez czerwony Byk i popełnił kilka błędów, które drogo go kosztowały, takich jak trzy odjazdy z dużymi uszkodzeniami w Q1 w Imola, Baku i we Francji.

Aby zaradzić, Yuki Tsunoda przeprowadziła się do Włoch, niedaleko baz AlphaTauri w Faenzy, aby spróbować znaleźć równowagę niezbędną do powrotu do pozycji pionowej. Pierwszy wyścig po przeprowadzce na torze Paul Ricard niestety zakończył się kolejnym zjazdem poza tor, co zmusiło go do opuszczenia boksów po zmianie płaskiego dna i skrzyni biegów.

« Zwykle staram się naciskać od samego początku w Q1, kiedy nie muszę tego robić– zapewnia na marginesie Grand Prix Styrii. Nie ma takiej potrzeby, gdyż nasz samochód cały czas utrzymuje dobre tempo. Nadal ma potencjał, aby dotrzeć do Q3, ale ja mam tendencję do atakowania od samego początku.

W ostatnich trzech wyścigach dwukrotnie popełniłem ten sam błąd, zbyt mocno naciskając na bramkę. Kwalifikacje kończą się natychmiast. Powiedziałbym, że trzeba być trochę łatwiejszym, mieć inne podejście, być bardziej zrelaksowanym… Dzięki temu będę pewna siebie już przy pierwszych próbach.

Zobaczymy, czy to podejście się sprawdzi, czy nie, ale zdecydowanie muszę to zmienić. Nie chcę znowu popełniać błędów, ale jednocześnie chcę naciskać w kwalifikacjach, aby uzyskać jak najlepszy wynik ".

Aby to osiągnąć, Yuki Tsunoda mógł czerpać inspirację od swojego kolegi z drużyny Pierre Gasly, bardzo konsekwentny od początku roku z 6 Q3 w 7 wyścigach, których wyników Japończycy nie są nieświadomi.

« Ma inteligentne podejście do każdej sesji, co widziałem we Francji, rozpoznaje Tsunodę. Pomiędzy trzecią sesją treningową a kwalifikacjami wprowadziliśmy duże zmiany w ustawieniach. W Q1 był mądrzejszy, próbując wyczuć równowagę samochodu i jego różnice, zamiast naciskać ".

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz