Tsunoda szczęśliwy emigrant we Włoszech

Japończyk przeniósł się bliżej Faenzy, gdzie znajduje się fabryka jego zespołu AlphaTauri, aby odwrócić sytuację po burzliwym początku kariery w F1. 

 

opublikowany 04/06/2021 à 09:47

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Tsunoda szczęśliwy emigrant we Włoszech

Wkrótce Dolce Vita dla Tsunody? / ©DPPI

Czy zmiana scenerii pozwoli Yuki tsunoda wrócić na właściwą drogę? Przynajmniej tak myślę czerwony Byk, która od 2019 roku wspiera karierę Japończyka. 

Awansowany na F1 w tym sezonie z Alfa Tauryń, młody człowiek zrobił wrażenie podczas zimowych testów podczas swojego pierwszego GP w Bahrajnie, zajmując solidne 9. miejsce. 

Ponieważ przereklamowane Tsunoda nieco osłabła, pomiędzy karalnymi awariami i słabymi występami. Dlatego Red Bull zdecydował się na ekspatriację japońskiego kierowcy do Włoch, aby zbliżyć go do AlphaTauri i jej głównego zespołu Franza Tosta. Do tego czasu Tsunoda mieszkał w Milton Keynes w Wielkiej Brytanii. 

« Powiedziano mi to w sobotę w Monako, potwierdziła zainteresowana osoba z Baku. Kiedy miałem wypadek podczas Free Practice 2, Red Bull nie był zadowolony. W przypadku AlphaTauri zgodziliśmy się, że zmiana scenerii będzie dla mnie korzystna, ponieważ ostatnie 3-4 wyścigi nie były świetne. Musieliśmy zrobić wszystko inaczej. 

Zmusili mnie więc do przeniesienia się do Włoch, abym mógł częściej i łatwiej kontaktować się z inżynierami, jadąc do fabryki. To świetna decyzja ". 

Tsunoda jest tym bardziej zachwycony, że sam poprosił o taką ekspatriację na początku sezonu. Pod koniec GP Monako Japończyk miał doskonały przegląd swojego nowego życia dzięki quasi-wojskowemu programowi regulowanemu co do minuty przez wymagającego Tosta. A zaczyna się od dwugodzinnego treningu fizycznego od godz. 09:00. 

« Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem. To bardzo trudna sesja– powiedział ponownie. Potem mam spotkanie z inżynierami, lunch i lekcje angielskiego, bo moja znajomość języka nie jest jeszcze doskonała.

W godzinach 15:00-16:30 kolejne spotkanie z inżynierami, a następnie nowa sesja sportowa w godzinach 16:30-18:00. To Franz to wszystko zaplanował ". 

Tsunoda przyznał z uśmiechem, że miał trochę trudności, zwłaszcza podczas sesji fizycznych, ale już jest zadowolony z korzyści, jakie przyniosła ta zmiana scenerii. 

« Dyskusje z inżynierami są bardzo przydatne, pomagając mi lepiej zrozumieć samochód, to doskonałe przygotowanie », dodał debiutant AlphaTauri.

Będąc smakoszem i będąc z tego dumnym, Tsunoda również nie omieszkał podkreślić kulinarnych uroków swojego nowo adoptowanego kraju. Trzeba przyznać, że kuchnia włoska to coś innego niż kuchnia angielska… 

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz