Vettel: GP Meksyku to nowa szansa

Sebastian Vettel wierzy, że powrót F1 na GP Meksyku stanowi kolejną szansę na pokonanie Mercedesa Lewisa Hamiltona i Nico Rosberga.

opublikowany 31/10/2015 à 10:01

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Vettel: GP Meksyku to nowa szansa

Sebastian Vettel będzie starał się utrzymać drugie miejsce w mistrzostwach konstruktorów przeciwko Nico Rosbergowi, którego prowadzi o cztery punkty przed GP Meksyku. Pilot z Stabilny Ferrari w to wierzy powrót F1 na torze Hermanosa Rodrigueza stanowi dobrą okazję do walki z Mercedes.

„Nico i Lewis (Hamilton) są na najlepszym poziomie od dwóch lat, chociaż Nico mógł nie mieć najlepszego sezonu w tym roku. Trzeba jednak przyznać, że Lewisowi udało się lepiej wykorzystać cały swój potencjał jednomiejscowy i siebie i że stał się bardzo trudny do pokonania”– skomentował czterokrotny mistrz świata. „Faktem jest, że nikt nie jest nie do pokonania i mamy nowy wyścig rozgrywany na nowym torze w nowym kraju. Mamy więc spore szanse na pokonanie ich i wykonamy świetną robotę, o ile uda nam się zagrać przed jednym z nich. »

Sebastian Vettel, podobnie jak pozostali kierowcy, cierpiał z powodu braku przyczepności na meksykańskim torze, ale kierowca Ferrari i tak ukończył pierwszy dzień testów na piątym miejscu, ze stratą niecałe pół sekundy do benchmarku. „Tor jest naprawdę bardzo śliski i zapewnia bardzo słabą przyczepność. Myślę, że wszyscy mieliśmy problemy z utrzymaniem samochodu na torze. Miałem nadzieję, że będę miał trochę lepsze tempo w szybkich zakrętach, ale sytuacja powinna się zmienić wraz z zapasem gumy.”– dodał Niemiec.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz