Wolff nazywa osiągi Mercedesa „niedopuszczalnymi”

Przez cały weekend widzieliśmy, jak mieli trudności, ale ostatecznie w Baku Mercedes miał zero punktów. Zdaniem Toto Wolffa sytuacja jest nie do przyjęcia.

opublikowany 07/06/2021 à 10:22

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Wolff nazywa osiągi Mercedesa „niedopuszczalnymi”

Toto Wolff jest bardzo zły na Baku / © Foto Antonin Vincent / DPPI

6 punktów w dwóch wyścigach. Oto wyjątkowo smutna płyta Mercedes po Monako i Baku. Jeśli niemiecki zespół miał czasami pecha, jak w przypadku niekończących się pit stopów Bottas w Księstwie ten niski współczynnik punktów również pokrywa się z tempem niższym od tego, co znaliśmy.

Na koniec Grand Prix Azerbejdżanu jest Toto Wolff zły, który rozmawiał z mediami: " To boli ! Byliśmy w trakcie osiągania wielkiego sukcesu po wypadku Verstappen. Ale teraz to tylko emocje i frustracja. Nawet nie jestem w stanie powiedzieć, czy trzecie miejsce by mnie usatysfakcjonowało, czy nie”. ubolewa nad Toto Wolffem

„W Monako i tutaj nie mieliśmy konkurencyjnego samochodu, kropka. Mamy obawy dotyczące temperatury opon. Znamy deficyt i wiemy, że musimy nadrobić zaległości z najlepszymi zespołami. Ale nie martw się, mamy silny zespół, który ma wolę zwycięstwa. Już niedługo wrócimy do czołówki.”

W wyścigu naznaczonym eksplozjami opon Przechadzka i Verstappena, Hamilton miał doskonałą okazję na odzyskanie prowadzenia w mistrzostwach. Na nieszczęście dla angielskiego kierowcy, zły manewr na kierownicy podczas drugiego startu spowodował, że strzelił prosto w pierwszy zakręt. Ukończy wyścig jako ostatni: „To wynik, który nas poniży. Bardzo przepraszam zespół” Hamilton przyznaje się.

Wykonaliśmy potworną robotę, aby znaleźć się na pozycji, w której się znaleźliśmy. Po piątku, kiedy byliśmy poza pierwszą dziesiątką, zespół ciężko pracował, aby wrócić na prowadzenie. Gdy Perez zatrzymał się przede mną przy ponownym uruchomieniu, mimowolnie nacisnąłem przycisk na kierownicy, który dezaktywował tylne hamulce. Miałem tylko przednie hamulce, więc wjechałem od razu w pierwszy zakręt.

Hamilton miał także passę 54 wyścigów z rzędu zdobywających punkty. Jeżeli różnice w klasyfikacji kierowców pozostaną takie same, czerwony Byk ma już 26 punktów przewagi nad Niemcami.

 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz