Zhou prowadziAlpine podczas EL1 w Austrii

Lider mistrzostw F2 weźmie udział w swojej pierwszej oficjalnej sesji za kierownicą samochodu Formuły 1.

opublikowany 28/06/2021 à 12:05

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Zhou prowadziAlpine podczas EL1 w Austrii

Zhou jest obecnie liderem mistrzostw F2. / © Zdjęcie Florent Gooden / DPPI

Ukończenie dwóch wyścigów na tym samym torze pozwala zespołom dać młodym kierowcom szansę na ściganie się. Jeśli Alfa Romeo w miejsce Antonio Giovinazziego wprowadzi Calluma Ilotta, Alpine właśnie to ogłosiłem Guanyu Zhou zadebiutuje w F1 w ten piątek.

Obecnie prowadzi w mistrzostwach Formuła 2, Zhou zajmie miejsce Fernando Alonso podczas pierwszego treningu w piątek rano. To już drugi chiński kierowca w historii, który weźmie udział w oficjalnej sesji. Ma Quinghua faktycznie wziął udział w pięciu bezpłatnych sesjach treningowych w latach 1–2012. Było to wtedy z drużynami z tyłu peletonu, a mianowicie HRT i Caterham.

„Występ w pierwszym treningu Grand Prix Formuły 1 to spełnienie marzeń i krok bliżej mojego ostatecznego celu jako kierowcy F1., mówi Zhou. To będzie naprawdę wyjątkowe. Przygotuję się jak najlepiej, dbając przy tym o realizację wszystkich celów i planów postawionych przez zespół. »

Należy pamiętać, że Guanyu Zhou ukończył już okrążenia za kierownicą F1 2018 na torze Silverstone.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz