Córka Miki Häkkinena, Ella, zwycięża w kartingu

Ella Häkkinen, córka dwukrotnego mistrza świata Formuły 1, wygrała w tę niedzielę swój pierwszy wyścig kartingowy na torze w Cremonie we Włoszech.

opublikowany 02/04/2024 à 11:26

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

Córka Miki Häkkinena, Ella, zwycięża w kartingu

© RaceBox

Młoda Ella, lat 13, wzięła udział w ten weekend w pierwszej rundzie mistrzostw Akademii Mistrzów Przyszłości. Zgłoszony w kategorii OK-N Junior Häkkinen zwyciężył w drugim wyścigu weekendu. Po przekroczeniu linii mety na drugim miejscu skorzystała z kary nałożonej na Australijczyka Jamesa Anagnostiadisa. Ten ostatni rzeczywiście jechał z „niewłaściwą pozycją przedniej owiewki” i dlatego musiał zadowolić się trzecim stopniem podium. W sobotę Häkkinen zakończył wyścig na 14. pozycji.

Ella Häkkinen, posiadająca obecnie licencję Monako, rozpoczęła karierę w 2023 roku we Włoszech. Nie była jedyną „dziewczyną” zgłoszoną w ten weekend w swojej kategorii, ponieważ była tam Victoria Farfus. Córka oficjalnego kierowcy BMW musiała w sobotę zadowolić się 28., a w niedzielę 23. miejscem.

W wyższej kategorii OK-N Senior weekend zdominowała hiszpańska Luna Fluxa. Młody protegowany Mercedes wygrał oba wyścigi, uzyskując zwłaszcza najlepszy czas w drugim wyścigu. Odnaleźliśmy także Bernardo Bernoldiego, syna byłego pilota Formuła 1 Enrique Bernoldi w tej kategorii.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz