Rajd Włoch 2021

11h28

Start OS12 zaplanowano na godzinę 11:38.

11h20

Mający trudności po stronie Sardynii Elfyn Evans (Toyota) zdobył swoje pierwsze zadrapanie w weekend. Z czasem 8 minut 43 cali Walijczyk pokonał swojego kolegę z drużyny Sébastiena Ogiera i Otta Tänaka (Hyundai) odpowiednio zaledwie o 2 i 2 dziesiąte sekundy.

Klasyfikacja SS11

Ogólnie rzecz biorąc, Sébastien Ogier daje sobie chwilę wytchnienia w wyścigu o 2. miejsce z Danim Sordo (Hyundai). Tricolore traci do niego 6 cala przed ostatnim odcinkiem specjalnym pierwszej pętli dnia. Ott Tänak nadal prowadzi z ponad 4 sekundami przewagi.

Pomimo zwycięstwa w tym SS11 Elfyn Evans pozostaje z dala od wyścigu po zwycięstwo. Walijczyk jest czwarty, ze stratą ponad minuty do prowadzenia.

Klasyfikacja ogólna po SS11

11h19

Brak poprawy dla Tänaka, który zajął miejsce zaledwie 3 dziesiąte za Evansem. Ten ostatni po skomplikowanym początku weekendu oferuje swój pierwszy występ specjalny w Rajdzie Włoch

11h18

Drugie podanie Sordo jest znacznie lepsze niż to na początku dnia. Hiszpan, aby uniknąć dalszych problemów, zwolnił w kałuży i ostatecznie dobiegł do mety z czasem 8'47″5, 4″3 za Evansem

11h18

„To dobra pętla. Staramy się zwiększyć przewagę przed drugą częścią, ale przed nami jeszcze długa droga”. Ogier czuje się dobrze w tę sobotę

11h18

O pierwsze miejsca w tym SS11 jest ciasno. Ogier dobiegł zaledwie 2 dziesiąte sekundy za Evansem z czasem 8'43″4. W sobotni poranek Francuz jest w dobrej formie

11h18

Nie ma to znaczenia w dniu przyjazdu. 1″4 przewaga Evansa na linii, który ukończył odcinek specjalny w 8’43″2

11h18

Evans i Neuville łeb w łeb w tym SS11. Na początku ostatniej części odcinka specjalnego Walijczyk miał zaledwie 0″5 przewagi

11h18

Nic dziwnego, że Neuville w oczekiwaniu na ostatnie przejazdy wspiął się na szczyt klasyfikacji SS11. 8'44″6 dla Belga, który zdegradował swojego pierwszego prześladowcę, Rovanperä, do 8″9

11h17

Neuville z dużą przewagą po trzecim sektorze. Jak dotąd o 3 sekund lepszy od Rovanperä

11h17

Katsuta tymczasowo awansował na 3. miejsce w SS11 z czasem 8'57″9. Był 4″4 wolniejszy od Rovanperä

11h17

Loubet z uszkodzonym i20 z przodu, ukończony w 9'05″2 do 11″7 od Rovanperä

11h17

Z czasem 8'54″5 Greensmith zajął 1 sekundę za Rovanperä. Poprawny dodatek specjalny dla języka angielskiego

11h16

Pobicie benchmarku nie zajmuje dużo czasu. 8'53″5 dla Rovanperä, który obniża Suninena do 5″6

11h16

8'59″1, oto punkt odniesienia do pobicia w tym SS11 firmy Suninen