Alonso: „To nie wina Sebastiana Vettela”

Fernando Alonso był wściekły pod koniec sesji kwalifikacyjnej, który stawiał wszystko na przejechanie jednego okrążenia.

opublikowany 03/07/2021 à 17:58

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Alonso: „To nie wina Sebastiana Vettela”

Czy Alonso wejdzie jutro do pierwszej dziesiątki? / © Zdjęcie Joao Filipe / DPPI

Stewardzi ostrzegali kierowców, aby nie zwalniali w dwóch ostatnich zakrętach, jednak niebezpieczna scena spowodowała eliminację w Q2 Fernando Alonso. Hiszpański kierowca poprawiał się, gdy krzyżował ścieżki z Sebastian Vettel, w zwolnionym tempie, w ostatnim rogu. Pilot Alpine ostatecznie wystartuje dopiero z 14. pozycji.

„Dzisiaj straciliśmy świetną okazję do zajęcia bardzo dobrej pozycji… znacznie lepszej niż w zeszłym tygodniu, ubolewa Alonso. Myślę, że mogłem celować w piąte lub szóste miejsce. 

Fernando Alonso, bardzo wściekły podczas przekraczania linii mety, nie chce jednak wskazywać palcem na Sebastiana Vettela, ale raczej na inżynierów.

„To była pechowa sytuacja z Sebem (Vettelem). Jego zespół powinien był lepiej przekazać mu tę informację. To nie jest wina Vettela. Jako pilot słuchamy, co mówią nasi inżynierowie. Start z 14. pozycji będzie ogromnym wyzwaniem i damy z siebie wszystko, aby jutro wrócić do czołowej dziesiątki.

Byk Asturii będzie miał jutro wiele do zrobienia, jeśli chce kontynuować dobrą serię miejsc w pierwszej 10. Sebastian Vettel ryzykuje otrzymanie kary na starcie. Ale nie jest to jedyny przypadek od tego czasu Valtteri Bottas et Carlos Sainz również zostanie wezwany przez komisarzy w związku z tym nieszczęściem.
 

 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz