Koronawirus – odwołania i przełożenia wyścigów uderzają w sporty motorowe

Sporty motorowe, podobnie jak większość dyscyplin sportowych, niestety borykają się z seryjnymi odwołaniami i przełożeniami zawodów z powodu pandemii koronaawirusa. Aktualizacja sytuacji w najbliższy piątek.

opublikowany 13/03/2020 à 18:40

Pierre Tassel

F1, WRC, WEC, World RX, WTCR, GT World Challenge, IndyCar, Nascar ...Nikt nie jest teraz odporny na odwołania i inne kaskadowe przekładania różnych wydarzeń w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronaawirusa.

Oto podsumowanie różnych ogłoszeń z ostatnich dni, aby lepiej zrozumieć trudny wpływ sportów motorowych, podobnie jak wszystkich innych sportów i różnych aspektów naszego społeczeństwa.

F1

Królowa dyscypliny sportów motorowych od dawna sprawiała wrażenie opierającej się do samego końca, ale Grand Prix Australii zostało ostatecznie odwołane na krótko przed pierwszymi australijskimi biegami. Bahrajn i Wietnam szybko poszły w ich ślady z dwoma ogłoszonymi odroczeniami. Zmieniony kalendarz może sugerować ożywienie w maju.

WRC

Jeśli Rajd samochodowy Meksyku odbywa się obecnie bez problemów po drugiej stronie Atlantyku, Rajd Argentyny to pierwszy przełożony termin w kalendarzu. Rajd Portugalii, kolejna runda europejska, jest bardzo niepewny ze względu na stan sytuacji na Starym Kontynencie.

WEC

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory 1000 mil od Sebringbędące częścią weekendu Super Sebring na Florydzie, zostały odwołane Oświadczenie prezydenta Donalda Trumpa o zakazie Europejczykom wjazdu do Stanów Zjednoczonych (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii i Irlandii). Gérard Neveu, dyrektor mistrzostw, omawia odwołanie w wywiadzie.

Formuła E

W piątek rozstrzygnięto mistrzostwa w samochodach jednomiejscowych w pełni elektrycznych, w przypadku których runda Sanya w Chinach została odwołana na kilka dni przerwać sezon do początku czerwca, kiedy to miały wpływ wydarzenia w Paryżu, Rzymie, Seulu i Dżakarcie.

Świat RX

Mistrzostwa Świata Rallycross został chwilowo przesunięty, bez ustalonego terminu, wydarzenie katalońskie w Barcelonie (18-19 kwietnia). Montalegre w Portugalii (2-3 maja) na razie pozostaje utrzymany.

WTCR

Węgry nie są wyjątkiem po odwołaniu pod koniec kwietnia. Aby to zrekompensować, podczas zawodów Aragonii w Hiszpanii podwoi się liczba wyścigów.

DTM

Testy przedsezonowe, które zostały już przeniesione z Monza (Włochy) do Hockenheim (Niemcy), zaplanowane na 16–19 marca, zostały odwołane.

F2 / F3

Jeśli kilka dni temu odbyły się przedsezonowe testy w Bahrajnie, pierwsza runda sezonu dla FIA F2 i FIA F3 na tym samym torze Sakhir została przełożona, co miało wpływ na Grand Prix F1.

IndyCar

W ten weekend Grand Prix Sankt Petersburga niemal odbyło się za zamkniętymi drzwiami, a Penske Corporation, stojąca na czele mistrzostw, ostatecznie poszła znacznie dalej, odwołując wyścig jego pierwsze cztery randki.

IMSA

Teoretycznie rywalizowany w ramach Super Sebring z WEC, 12-godzinny wyścig w Sebring ostatecznie nie odbędzie się w zaplanowanym terminie w przyszłym tygodniu, ale odbędzie się zakończyć sezon w listopadzie. Grand Prix w Long Beach również zostało odwołane.

GT World Challenge Europa

Flagowe mistrzostwa SRO Motorsports ze swoimi słynnymi Wytrzymałość Puchar, w którym 24-godzinne zawody Spa zajmują pierwsze miejsce, zwieńczenie sezonu i zawody Intercontinental GT Challenge, wydarzenie na Monzie zostało odwołane. Mistrzostwa Endurance mają zakończyć się w październiku w Barcelonie, a Puchar Sprintu zakończy się na początku listopada w Imola.

Jednak Stéphane Ratel, szef mistrzostw, wskazuje na to Zrobimy wszystko, aby utrzymać dziesięć wyścigów w programie.

WIĄZY

W piątek ogłoszono kontynentalne mistrzostwa w wytrzymałości przełożenie spotkań w Barcelonie i Monzy.

Nascar

Z niewątpliwie najbardziej rozbudowanym kalendarzem w sportach motorowych z 36 wyścigami w programie, Nascar już ogłosił przełożenie kolejnych rund Atlanta i Miami, wyobrażane kiedyś za zamkniętymi drzwiami.

FFSA GT

Mistrzostwa Francji FFSA GT, a co za tym idzie, inne wydarzenia w ramach Mistrzostw Francji na torze (Peugeot Puchar Wyścigowy 308, FFSA F4, Renault Clio Cup, Sprint Cup by Funyo) nie wystartują podczas tradycyjnych Pucharów Wielkanocnych, przesunięty na lipiec.

Wpływ mają także m.in. Rajdowe Mistrzostwa Europy ERC, Seria Ultimate Cup, TTEThe Spotkania Peugeot Sport, VLN, Auto Tour i Dziesięć Tysięcy Tourów ...