EL2 – Max Verstappen przechodzi między spadkami, alarm silnika dla Gasly’ego

Podczas gdy deszcz nie ustaje, Max Verstappen kontynuuje dominację na Red Bull Ring z najlepszym czasem w drugim treningu. Pierre Gasly nie biegł dziś po południu w związku z alertem silnika.

opublikowany 25/06/2021 à 16:09

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

EL2 – Max Verstappen przechodzi między spadkami, alarm silnika dla Gasly’ego

Max Verstappen nie do pokonania na Red Bull Ring. / © Zdjęcie Joao Filipe / DPPI

Najlepsza pogoda dziś rano, najlepsza pogoda na popołudnie Max Verstappen. Idealny dzień dla lidera mistrzostw, który ma na swoim koncie serię dobrych występów. Holender przygotował się najlepiej jak mógł do jutrzejszej sesji kwalifikacyjnej.

Reszta rankingu jest zaskakująca, ponieważ znajdziemy Daniel Ricciardo (McLaren) na drugiej pozycji i Esteban Ocon (Alpine) trzeci. Alpine od tego czasu wydaje się bardzo sprawny na austriackim torze Fernando Alonso ustaw piąty raz w 1.05.827.

Kierowców francuskiego zespołu rozdziela Lewis Hamilton (Mercedes). Brytyjczyk ustanowił najlepszy czas podczas przejazdów na miękkich oponach. Zostało to anulowane z powodu nieprzestrzegania ograniczeń toru na zakręcie numer 10.

Za tym top 5 znajdujemy Sebastian Vettel na szóstej pozycji. Czterokrotny mistrz świata wygląda coraz lepiej za swoim kierownicą Aston Martin. Niemiecki kierowca ponownie połączy siły z Danem Fallowsem, który został zatrudniony przez Astona Martina. Brytyjski inżynier był o godz czerwony Byk od 2006 roku i był częścią zespołu w okresie świetności austriackiej drużyny.

Znajdujemy się za Vettelem Lando Norris (7.), Lance Stroll (8.), Sergio Perez (9.) i Antonio Giovinazzi (10.).

Skomplikowany weekend dla Ferrari, który wydaje się znowu cierpieć od czasu wprowadzenia nowego ciśnienia w oponach. Valtteri Bottas zajął dopiero 12. miejsce i zaoferował nam scenę, która była co najmniej zaskakująca. Fin obrócił się w alei serwisowej. Na szczęście zdarzenie zakończyło się pomyślnie i mercedes nie potrącił nikogo. Valtteri Bottas zostanie jednak wezwany przed komisarzy i grozi mu sankcja.

Złe wieści także dla Pierre Gasly. Francuski kierowca nie przejechał ani jednego okrążenia po pojawieniu się ostrzeżenia w silniku swojej Alfy Tauri przed drugim treningiem. 

Jeśli kwalifikacje odbędą się na suchej nawierzchni, różnice między różnymi zespołami mogą być niewielkie. Deszcz zagrażający padokowi F1 od dzisiejszego ranka nadal nie spadło. Ważna informacja, która z pewnością odmieni scenariusz emocjonującego weekendu.
Kierowcy będą ścigać się jutro o 12:00 w trzecim treningu. Sesja kwalifikacyjna zaplanowana jest na godzinę 3:15 (czasu francuskiego).

 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz