EL3 – Gazowa niespodzianka w Baku, wina Verstappena

Pierre Gasly zakończył trzecią sesję treningową na prowadzeniu przed Perezem i Hamiltonem. Sesja naznaczona wypadkiem Maxa Verstappena w połowie sesji, który spowodował czerwoną flagę.

opublikowany 05/06/2021 à 12:15

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

EL3 – Gazowa niespodzianka w Baku, wina Verstappena

Pierre Gasly robi niespodziankę i wyprowadza swoją Alpha Tauri na prowadzenie podczas EL3 / © Photo Antonin Vincent / DPPI

Wielka niespodzianka na górze grafiku. Pierre Gasly ustanowił najlepszy czas w EL3 z wynikiem 1.42.251. On jest przed nami Sergio Perez, co potwierdza osiągnięte wczoraj dobre czasy. Meksykaninowi zabrakło jednak ponad 3 dziesiątych sekundy do kierowcy Alpha Tauri. Hamilton uzupełnia pierwszą trójkę i nadaje trochę koloru a Mercedes w wielkich trudnościach w Azerbejdżanie. Należy zauważyć, że angielski kierowca skorzystał na aspiracjach w ostatnim sektorze, co według jego zespołu pozwoliło mu zaoszczędzić 6 dziesiątych. Odwrotnie, Bottas nie uzyskawszy żadnej przewagi związanej z aspiracjami, zajmuje jedynie 13. miejsce, tracąc jedną sekundę do kolegi z drużyny.

Les deux Ferrari pozostań w tyle w zasadzce i ukończ pierwszą piątkę. Charles Leclerc wyprzedził swojego kolegę z drużyny o 2 dziesiąte. Następnie znajdujemy pierwszy McLaren z Lando Norris w 1.43.011. 

Mała niespodzianka z tyłu, odkąd znaleźliśmy Alonso z jego Alpine. Wydaje się, że hiszpański kierowca przeżywający duże trudności w Monako odzyskał trochę pewności siebie i plasuje się na 7. miejscu przed nim Tsunodę, Ocon et Ricciardo.

Sesję uświetnił wypadek Max Verstappen w połowie sesji podczas EL3. Będzie miał przejechane tylko 6 okrążeń i nie będzie miał doskonałego przygotowania do dzisiejszych popołudniowych kwalifikacji. Choć na zdjęciach widać pogięte prawe przednie zawieszenie, nie podano oficjalnej informacji na temat skali uszkodzeń na poziomie jednomiejscowy lidera mistrzostw. Wypadek, który przerwał dobrą dynamikę holenderskiego kierowcy, który po piątku stwierdził, że jest pełen pewności siebie.

 

 

Ponieważ od początku weekendu podczas trzeciego treningu ciągle pojawiały się żółte flagi, a zespoły będą musiały zwracać uwagę na ten szczegół, aby nie zostać uwięzionym podczas szybkiego okrążenia. 

Pomiędzy wpadką Verstappena a trudnościami Mercedesa w ukończeniu okrążenia będziesz musiał być obecny na sesji kwalifikacyjnej od godziny 14:XNUMX.

 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz