Bottas pokonuje Hamiltona i zdobywa pole position w GP Rosji

Valtteri Bottas zdobył swoje drugie pole position w sezonie, pokonując kolegę z drużyny Lewisa Hamiltona w kwalifikacjach do GP Rosji w Soczi.

opublikowany 29/09/2018 à 15:12

Valtteri Bottas (Mercedes) zdobył pole position podczas GP Rosji na torze w Soczi. Z czasem 1:31”387 Fin miał ponad jedną dziesiątą przewagi nad swoim kolegą z drużyny Lewis Hamilton który popełnił niewielki błąd na swoim ostatnim okrążeniu w lotach. Nordycki kierowca zdobył szóste pole position F1, jego pierwszy na kaukaskim torze, gdzie wygrał w zeszłym roku.

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory Ferrari muszą zadowolić się drugim miejscem w tabeli. Sebastian Vettel jest na 3. miejscu, ze stratą ponad pół sekundy do pole position, a Kimi Räikkönen traci ponad 8 dziesiątych sekundy.

Kevin Magnussen (Haas) był najszybszy za czołowymi zespołami, wciąż tracąc prawie 2 sekundy. Duńczyk był na prowadzeniu Esteban Ocon (Force Indie), Charles Leclerc (Haas), Sergio Pérez (Force India) i Romain Grosjean (Haasa). Po raz pierwszy w tym sezonie Sauber umieszcza swoje dwa samochody w pierwszej dziesiątce, a Marcus Ericsson zajął 10. pozycję.

Z powodu kary nakładane na różnych kierowcówżaden z samochodów wyeliminowanych w Q2 nie osiągnął czasu. Skazani na koniec siatki, kierowcy czerwony Byk Max Verstappen et Daniel Ricciardo, a także Toro Rosso de Pierre Gasly nie poszedł na tor. To samo dotyczy Renault de Carlos Sainz Junior i Nico Hülkenberg którzy woleli oszczędzać opony i mechanikę.

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory McLaren nie udało się przejść Q1. Fernando Alonso poniósł porażkę na 17. miejscu, podczas gdy jego kolega z drużyny Stoffel Vandoorne zajął przedostatnie miejsce na prowadzeniu Lance Stroll (Williams).

Brendon Hartley (Toro Rosso) został wyeliminowany jako pierwszy, mając około 4 dziesiątych straty do Renault Nico Hülkenberga, ale Nowozelandczyk również będzie musiał startować z ostatnich pozycji. Sergey Sirotkin (Williams) znalazł się w gronie kierowców McLarena po zakończeniu spinu na ostatnim okrążeniu w lotach.

Start GP Rosji odbędzie się w tę niedzielę o 13:10 (czasu francuskiego). Wyścig będzie transmitowany na żywo w Canal+ oraz za pośrednictwem naszego tekstu na żywo.