Carlos Sainz szczęśliwym człowiekiem po Austrii

Kierowca Ferrari ponownie znajduje się w czołowej piątce i nadal radzi sobie lepiej niż jego kolega z drużyny Charles Leclerc.

opublikowany 04/07/2021 à 20:37

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Carlos Sainz szczęśliwym człowiekiem po Austrii

Sainz po raz kolejny dojechał do mety przed swoim kolegą z drużyny. / © Zdjęcie DPPI

Autor solidnej rasy, Carlos Sainz zakończył Grand Prix Austrii na 5. miejscu. Jeśli chodzi o kilka wyścigów, wyprzedza swojego kolegę z drużyny Charles Leclerc. Stosując niecodzienną strategię od początku wyścigu, hiszpański kierowca wykorzystał pod koniec wyścigu świeże średnie opony i wyprzedził kilku konkurentów. W ten sposób opuszcza Austrię z poczuciem spełnionego obowiązku.

„Wyjeżdżam z Austrii zadowolony z pracy, którą wykonujemy wyścig po wyścigu– mówi Sainz. Dzisiaj przyjęliśmy dobrą strategię, ale także dobre zarządzanie oponami. Zaczęliśmy mocno, a celem było jak najdłuższe przedłużenie sztafety. Kiedy już nałożyłem Medium, było już do samego końca! „.

Podczas gdy jego kolega z drużyny rozbił się dwukrotnie Sergio PerezCarlosowi Sainzowi udało się wkraść do pierwszej piątki. Zdobył 5 punktów towarzyszących jego wynikowi, w szczególności dzięki 10-sekundowej karze przyznanej przez sędziów Pereza.

„Udało mi się przewyższyć Tsunodę szybko. Dzięki Leclercowi, któremu dziękuję, udało mi się zdać Ricciardo ale także ukończyć wyścig ze stratą niecałe 10 sekund do Pereza i zająć 5. pozycję. Zaliczyliśmy tutaj dwa dobre wyścigi, ale wciąż jesteśmy daleko od miejsca, w którym chcielibyśmy być. Ambicje i motywacja są na najwyższym poziomie i będziemy nadal pracować, aby spisać się jeszcze lepiej w kolejnych wyścigach. ”

Carlos Sainz ma wiatr w żagle i traci dwa punkty do kolegi z drużyny. Rozumienie jest doskonałe w Ferrari, ale trzeba będzie monitorować, czy Sainz definitywnie zyska przewagę nad swoim kolegą z drużyny z Monako.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz