Odkryj ostateczną pozycję startową GP Austrii

Spróbujmy wyraźniej rozróżnić liczne kary przyznane po testach przed Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring. 

opublikowany 30/06/2019 à 12:12

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Odkryj ostateczną pozycję startową GP Austrii

W momencie ostatniej powtórki lekcji matematyki dla uczniów III klasy gimnazjum, o Formuła 1 dał zły przykład w sobotę 29 czerwca po kwalifikacjach do Grand Prix Austrii. Rzeczywiście, miał miejsce mikrofon z powodu kilku kar, co głęboko modyfikuje pole startowe.

najpierw czterech kierowców otrzymało kary przed kwalifikacjami : Nico Hülkenberg (Renault, zmiana silnika, + 5 miejsc) i Kevin Magnussen (Haas, zmiana skrzyni biegów, + 5 miejsc). Ale również Alexander Albon (Toro Rosso) I Carlos Sainz Jr (McLaren), niektórzy zaczynają od ostatniego rzędu po wielokrotnych zmianach mechanicznych.

Następnie dodajesz trzy miejsca spadkowe dla George'a Russella (Williams), uznany za winnego utrudniania przejazdu Daniilowi ​​Kwiatowi (Toro Rosso) w Q1. Problem w tym, że Anglik uzyskał 19. czas na 20 kierowców. Jeśli do tego dodamy kary duetu Albon-Sainz Jr, to oto jest mistrz 2018 Formuła 2 zdobywa miejsce na starcie (18.)!

 

Przejdźmy do sprawy Lewis Hamilton (Mercedes). Otrzymał pięciokrotny mistrz świata kara trzech miejsc za utrudnianie Kimi Räikkönenowi (Alfa Romeo) w I kwartale. Początkowo przypisywany Anglikowi drugi czas, logicznie rzecz biorąc, powinien wystartować z piątego miejsca (1 + 2 miejsca = 3. miejsce). 

Ale nie zapomnij o tym diable Kevinie Magnussenie, piąty raz w Q3! Duńczyk spadł na 10. miejsce, więc piąte miejsce było wolne dla Lewisa Hamiltona. 

 

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) wprowadziła jednak dwa specjalne zasady. Po pierwsze, kary nakładane są w porządku chronologicznym (Na przykład kara Hamiltona następuje po karze Magnussena). To wyjaśnia, dlaczego George Russell wystartuje przed duetem Albon-Sainz Jr.

Po drugie, w przypadku nałożenia kary miejsce na starcie staje się wolne. W pierwszej dziesiątce puste miejsca zajmują drugie miejsce Lewisa Hamiltona i piąte Kevina Magnussena. 

W tym czasie Lewis Hamilton faktycznie spadł na piąte miejsce (dla przypomnienia 2. + 3 miejsca = 5. miejsce). Biorąc jednak pod uwagę drugie miejsce na starcie zwolnione przez tego samego Lewisa Hamiltona, każdy awansuje o stopień. Zatem Lewis Hamilton zajmuje czwarte miejsce. Niezbyt poprawne matematycznie, ale to F1.

Pole startowe GP Austrii 2019:

1. Charles Leclerc (Ferrari) – 2. Max Verstappen (czerwony Byk)

3. Valtteri Bottas (Mercedes) – 4. Lewis Hamilton (Mercedes)

5. Lando Norris (McLaren) – 6. Kimi Räikkönen (Sauber)

7. Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) – 8. Pierre Gasly (Czerwony Byk)

9. Sebastian Vettel (Ferrari) – 10. Kevin Magnussen (Haas) 

11. Romain Grosjean (Haasa) – 12. Daniel Ricciardo (Renault)

13. Sergio Pérez (punkt wyścigowy) – 14. Lance Stroll (Racing Point)

15. Nico Hulkenberg (Renault) – 16. Daniił Kwiat (Toro Rosso) 

17. Robert Kubica (Williams) – 18. George Russell (Williams)

19. Alexander Albon (Toro Rosso) – 20. Carlos Sainz Jr (McLaren) 

 

Grand Prix Austrii rozpocznie się o 15:10 czasu francuskiego. Możesz śledzić wyścig za pośrednictwem naszego tekstu na żywo z wyścigu AUTOtygodniowo.fr !

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)

Paul Ricard – C2 PCCF 2024