EL1 – Verstappen przed dwoma Ferrari w Baku

Lider mistrzostw świata Max Verstappen w piątkowe południe ustanowił najlepszy czas w pierwszym treningu wolnym. Wyprzedza dwa Ferrari Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza. Hamilton, dopiero 1.

opublikowany 04/06/2021 à 11:49

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

EL1 – Verstappen przed dwoma Ferrari w Baku

Verstappen rozpoczyna weekend w Baku w najlepszy możliwy sposób / © Photo Antonin Vincent / DPPI

Podobnie jak w Monako, kierowcy powrócili na tor w Baku po odwołaniu edycji 2020. I podobnie jak w Księstwie, jest to Max Verstappen który wydaje się najlepiej czuć w murach Baku. Kierowca Red-Bull, który nigdy nie stawał na podium w Azerbejdżanie, nieznacznie wyprzedza obu kierowców Ferrari. Sergio Perez umieszcza drugiego Red-Bulla na 4. pozycji, prawie pół sekundy za swoim kolegą z drużyny. 

Ricciardo uzupełnia czołową piątkę dobrymi wynikami, które powinny przywrócić mu pewność siebie. Pierwszy francuski pilot, Pierre Gasly, zajmuje 6. miejsce ze swoim Alpha Tauri z wynikiem 1.43.757.
Mercedes podczas tej pierwszej sesji znów był dyskretny i nie szukał czystej wydajności. W ten sposób znajdujemy a Lewis Hamilton na 7. miejscu podczas Bottas, który wczoraj utknął w Finlandii, ustanowił czas dopiero 10., ze stratą 1 sekundy do czasu Verstappena o 7 sekund. W wielkich trudnościach w Monako, Alonso podnosi poprzeczkę i ze swoją wkracza do pierwszej 10-tki Alpine obute na średnich oponach.

Sesja, która została oznaczona licznymi żółtymi flagami, szczególnie w ostatnich minutach pierwszego programu treningowego. Yuki tsunoda był jednym z nich, pukając w ścianę na zewnątrz bez konsekwencji. Lewis Hamilton również doznał paniki na 15. zakręcie, kiedy pojechał na prostą i zablokował prawą przednią oponę. Jeśli chodzi o labirynt, był zaskoczony w turze 16, wysyłając swoje Haas w Techpro.
Zwróć uwagę na interwencję VSC po 13 minutach sesji, aby oczyścić środek toru z gruzu.

 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz