EL2: Reakcja Verstappena na 8 tysięcznych we Francji

Nigdy żaden inny samochód niż Mercedes nie prowadził sesji w Paul Ricard. Udało się to dzięki najlepszemu czasowi Maxa Verstappena w drugim treningu.

opublikowany 18/06/2021 à 16:12

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

EL2: Reakcja Verstappena na 8 tysięcznych we Francji

Verstappen po raz pierwszy prowadzi we Francji. / © Foto Antonin Vincent / DPPI

Po najlepszym czasie Bottasa dzisiejszego ranka, Max Verstappen chciał odpowiedzieć dziś po południu. Lider mistrzostw po przejściu na miękkie opony uzyskał czas 1.32.872. W ten sposób postępuje Valtteri Bottas za 8 tys. Warto zauważyć, że fiński kierowca osiągnął swój najlepszy czas na średnich oponach. Pierwszą trójkę uzupełnia druga Mercedes de Lewis Hamilton. Siedmiokrotny mistrz świata traci czas swojego mistrzowskiego rywala o 253 tysięczne. 

Miłą niespodzianką w tych FP2 są gospodarze Alpine i jego przywódca Fernando Alonso. „Byk Asturii” wspina się na 4. miejsce z kursem 1.33.340 i podpisuje najlepszy drugi sektor. Jego kolega z drużyny Ocon, który przedłużył się z Alpine przez kilka sezonów zakończył te FP2 na 6. miejscu, 4 dziesiąte za Alonso. 

Les deux Alpine oddziela je Ferrari Charles Leclerc. Jedenasta tego ranka Monako nadaje kolor Stabilny z 5 miejscem. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Gasly (7.), Sainz (8.), Raïkkönen (9.) i Norris (10.). 

Słabe występy dzisiejszego popołudnia należy odłożyć na bok Sergio Perez, dopiero 12. Zwycięzca Grand Prix Azerbejdżanu traci 1 sekundę do swojego kolegi z drużyny. Ta sama uwaga dot Ricciardo. Autor dobrej sesji 1. PR dzisiejszego ranka, australijskiego kierowcę zajmuje dopiero 14. miejsce w 2. PR. TO Aston Martin od początku dzisiejszego dnia również znajdują się w poważnych trudnościach. Sebastian Vettel zajmuje 15. miejsce przed swoim kolegą z drużyny Lance Stroll (16.). 

Bardzo spokojna sesja, mimo to po 15 minutach sesji doszło do interwencji VSC. Powód ? Max Verstappen wspina się po krawężniku na końcu toru. Taka sama kara jak dzisiaj rano dla Valtteriego Bottasa: lider mistrzostw zobaczył, jak kawałek jego przedniego skrzydła odleciał na tor.

Jutro o godzinie 12:00 odbędzie się jedna bezpłatna sesja treningowa. Sesja kwalifikacyjna zaplanowana jest na godzinę 15:00 (czasu francuskiego).

 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz