EL3 – Lewis Hamilton wychodzi z lasu przed kwalifikacjami

Max Verstappen zdominował piątek w Austrii, dziś po południu Lewis Hamilton był liderem w trzecim treningu.

opublikowany 26/06/2021 à 13:11

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

EL3 – Lewis Hamilton wychodzi z lasu przed kwalifikacjami

Hamilton ustanawia najlepszy czas w 3. treningu. / © Zdjęcie DPPI

Jeśli w pierwszych minutach sesja była spokojna, później było coraz trudniej. Podczas 3. PR tak jest Lewis Hamilton który ustanowił najlepszy czas w 1.04.369. W ten sposób kładzie się kres dominacji Max Verstappen na trasie austriackiej. Lider mistrzostw traci dwie dziesiąte sekundy do rywala. Z tyłu znajdujemy drugie noże Valtteri Bottas (3.) i Sergio Perez (4.). Nie zapomnimy, że fiński kierowca otrzyma karę trzech miejsc na koniec sesji kwalifikacyjnej za piruet w pitlane wczoraj po południu.

Za dwoma czołowymi zespołami znajduje się dwóch Alpha Tauri, Yuki tsunoda przed swoim kolegą z drużyny Pierre Gasly. Siostrzana stajnia czerwony Byk może zatem celować w zdobycie dużych punktów w ten weekend.

Wlać Ferrari, jest lepiej. Charles Leclerc podpisanie 7. raz w 1.05.340. Alonso potwierdza także dobrą formę Alpine na torze Red Bull Ring po raz ósmy w 8. Pierwszą dziesiątkę uzupełnia dwójka Aston Martin de Lance Stroll (9.) i Sebastian Vettel (10.).

Z drugiej strony duże rozczarowanie McLaren. Daniel Ricciardo mając dopiero 17 lat, Lando Norris zajął dopiero 19. miejsce, a brytyjski kierowca po raz pierwszy wpisał się na podium F1 w zeszłym roku na tej samej trasie. Nie jest to oczywiście reprezentatywne dla występu drużyny pomarańczowej, ponieważ czasy ostatniej sztafety zostały anulowane z powodu nieprzestrzegania limitów toru.

Należy również zwrócić uwagę na bardzo duży ruch, który utrudniał dużej części kierowców, co będzie szczególnie istotne w pierwszym kwartale, który rozpocznie się o godzinie 1:15 (czasu francuskiego). Informacje o kwalifikacjach będą wyświetlane na bieżąco w naszej witrynie.
 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz