Hamilton i trudny „mentalnie” weekend

Z nowym podwoziem Anglik nie wydaje się czuć swobodnie, nawet jeśli w sobotę ustanowił drugi najszybszy czas w kwalifikacjach za Maxem Verstappenem (Red Bull).

opublikowany 19/06/2021 à 17:46

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Hamilton i trudny „mentalnie” weekend

Lewisowi Hamiltonowi w kwalifikacjach nie udało się pokonać Maxa Verstappena. ©DPPI/M. Od Mattii

Sa Mercedes W12 montowany na podwoziu Valtteri Bottas, Lewis Hamilton nie był usatysfakcjonowany po bezpłatnych sesjach treningowych w Paul Ricard.

Szukając nowych ustawień, aby jak najlepiej zaatakować kwalifikacje, Anglik zrobił, co mógł, ustanawiając drugi czas nieco ponad dwie dziesiąte sekundy. Max Verstappen, opiekun dnia o pole position.

«  To był dla nas naprawdę ciężki weekend– przyznał, zanim zagłębił się w temat. Dla mnie także psychicznie. Od pierwszej sesji musieliśmy się męczyć, aby znaleźć odpowiednie ustawienia samochodu. Ale ogólnie od początku weekendu nie byłem zadowolony za kierownicą samochodu. Podczas testów nie czułem się komfortowo i czerwony Byk jest o jedną lub dwie dziesiąte szybszy na długich przejazdach ".

Choć rozczarowany Lewis Hamilton, który wskazuje na lukę w linii prostej do Red Bullów wyposażonych w nowe silniki, chce zachować optymizm w obliczu zbliżającego się niedzielnego spotkania. „ Mój samochód jest teraz na innym poziomie, on mówi.

Pozostaje więc mieć nadzieję i oczywiście zrobię wszystko, co w mojej mocy. Jestem drugi na starcie i jest szansa na walkę do pierwszego zakrętu. Będzie to również interesujące ze strony strategicznej, kto może zna deszcz „. Umówiono się na spotkanie.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)